Petrol Sondaj işçiliği Nedir, Petrol Sondaj Ne İş Yapar ?

Petrol Sondaj işçiliği Nedir? Petrol Sondaj Ne İş Yapar?

Petrol, sadece ülkemiz için değil global dünya için çok şey ifade ediyor. Özellikle petrol yolları nedeniyle dünyanın büyük ülkeleri arasında pek çok farklı sözleşme yapılıyor.

Hatta zaman zaman petrol ve petrol yolları için bazı ülkelerin aralarının açıldığını görmek de oldukça mümkün. İşte bu petrolün işlenmesi için konumları bulup çalışmaları başlatan, sondaj makinelerini kullanarak petrolleri yeryüzüne çıkaran kişiler de petrol sondaj işçileridir.

petrol sondaj

Genel olarak petrol sondaj işçileri, devlet kadrolarında çalıştığı sürece asgari ücret ile çalışmaktadır. İş şartları olarak oldukça acımasız olan ve uzun süreli olan petrol sondaj işçiliği, birçok kişi için para kazanmanın son umudu.

İşte bu yüzden evine ekmek götürmek isteyen kişilerin son tercihlerinden birisi de petrol sondajı işçiliği.

Sondaj işçileri genellikle sabahın ilk ışıklarıyla birlikte çalışmalarını başlatır ve bu çalışmalar günün ilerleyen saatlerine kadar devam eder.

Mola olarak sadece öğle yemeklerinde ve günün 1-2 farklı zaman diliminde dinlenme hakkı bulunan sondaj işçilerinin sigortaları da devlet tarafından otomatik olarak ödeniyor.

Son Söz

Eğer sondajcılık hakkında yeterli bilgiye sahip olmadan bu işi yapmaya çalışırsanız pek tatmin olamayabilirsiniz. Çok araştırın ve sonra hangi işi yapmak istiyorsunuz ona bir kerede karar verin. 🙂1 Yorum
@Necdet - 2018-03-18 11:33:00

Konu hakkında birçok belgesel izledim fakat hepsi petrolün yoğun olarak işlendiği bölgelerde geçiyor. Bu konuda ülkemizde yeterli oranda bi iş kolu olmadığını düşünüyorumwww.gencturkhaber.com - ANASAYFA

Konu hakkında birçok belgesel izledim fakat hepsi petrolün yoğun olarak işlendiği bölgelerde geçiyor. Bu konuda ülkemizde yeterli oranda bi iş kolu olmadığını düşünüyorum