menü resmi

Peniste Morarma

Peniste morarma, penis erkeklere özel bir organdır, vücut dışında görülen kısmı üreme ve idrar organı olarak kullanılmaktadır. Penis, üreme ve idrar yolu ile boşaltımı sağlamaktadır. Penis, üreme salgısı ve idrar kanalı ile çevresini saran süngerimsi bir yapıya sahiptir. Eğer penisinizde morarmalar var ise bunun altında bir çok sebep yatıyor olabilir.

Penis morarmasına neden olur?

 • Darbe
 • Bakteriler
 • Damar tıkanıklıkları
 • Penis kırılması
 • Tümörler
 • İdrar kanalı tıkanıklığı

Eğer penisinizde morarma var ise, cinsel aktivite sırasında ters bir hareket sonucu şekillenebilir. Ya da dışarıdan alabileceğiniz bir darbe sonrası oluşabilir. Penisin altında kan toplanması sonucu renk değişimi oluşur. Çeşitli bakteriler ve enfeksiyonlarda penis damarlarını sıkıştıracağı için morarma yaşayabilirsiniz. Hasar ve benzeri durumlarda peniste morarmaya sebep olabilir.

peniste-morarma

Dikkat Etmelisiniz

Penis morarmasına, bakteriyel enfeksiyon olan Brucella hastalığı da sebep olabilir. Peniste şekillenen tümör olguları da penisin morarmasına sebep olabilir. İdrar yollarında şekillenen enfeksiyonlar ve taş oluşumları tıkanıklığa sebep olacağı için, peniste morarma gözlemlenebilir. Peniste morarma 1-2 hafta içerisinde düzelmezse hemen hekimle görüşmelisiniz. Eğer penisiniz, darbe ya da travma sonrası böyle olduysa bekleyin kendiliğinden geçecektir.

Ama eğer darbe sonucu olduğunu hatırlamıyorsanız her türlü ihtimale karşı doktorun incelemesi faydalı olacaktır. Penis morarmaları için medikal ilaçlar mevcut ancak sizin durumunuzu en iyi doktor bilebilir. Çevrenizden alacağınız ilaç önerilerini dinlemeyin.

Yapmanız gereken hemen en yakın hastaneye başvurmak olsun. Peniste morarma ciddi sorunlara yol açabilir. Morarmanın devamında ameliyata alınma ihtimaliniz yüksek olduğundan, riski siz düşünün ve hemen doktora başvurun.

Bu konu aşağıdaki aramalarınıza cevap bulmanıza yardımcı olmuştur umarız..

 • sünnet derisinde morarma
 • pipide morarma neden olur
 • cinsel organda kan toplanması
 • cinsel organda mor lekeler
 • erkek cinsel organında kararma
 • cinsel organda deri yırtılması
 • cinsel organ hastalıkları resimli
 • erkeklerde cinsel organ kararması
▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Sizden Gelen Yorumlar
@Zeki -
2018-04-29 13:05:01

Peniste morarmanın nedenleri arasında sıkça darbe sonucu morarmalar oluyor. Çoğu zaman erkekler futbol maçlarında aldıkları darbeler sonucun da morarma olabiliyor.

@Keskin -
2018-04-27 07:49:39

Mantar olabilir morarmaya kaşınma sonrısında oluşuyor kremler mevcut kullanabileceğiniz temizliğe önem verilmelidir.

@Kaan -
2018-04-23 09:57:01

Mantarda kaşınma ve morar yapmaktadır arkadaslar . Temizliğe önem vermeyi unutmayın yoksa mantar sonrasında kaşınma sizler için sorun olacaktır.

@Koray -
2018-04-13 11:25:15

Genelde kanıtsal olarak aileden gelen sorunlardan dolayı olabilir yada sıkı dar giyim sonucunda meydana gelebilir. Erkekler olarak o kısmı havasız bırıkmamalısınız.

@Aykut -
2018-04-12 08:42:19

Genelde çok fazla aşınmadan da meydana geliyor . Dikkat etmelisiniz ve masturbasyon yapıyorsanız bu sorunu yaşabilirsiniz.

@Sinan -
2018-04-11 07:50:29

Bildiğin kadarı ile çok fazla boşalma sonrasında da morarma aşırı derece olmaktadır. Bu sebepden dolayı dikkatli olmanızı tavsiye ederim.

@Yakup -
2018-04-10 07:43:22

Genelde bende oluşan soğuk havalarda oluşanlardan . Kalın giyidindiğinizde içlikte giyiyorsanız akın akışı orda yavaşlıyor ve morarma oluşuyor. Diğer konularda direk hekiminize başvurun en önemli organlardan bir tanesidir.

Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.