menü resmi

Pedagog Maaşları

Pedagog Maaşları Ne Kadar ?

Pedagog, çoçukların psikolojisini inceleyen ve duygusal durumların gelişimini takip etmekte olan bir meslektir. Pedagogları çoçuk psikologu olarak adlandırılmak doğru olacaktır.
Pedagoglar kabul gören normlara göre çoçukların zihin ve bedensel olarak meydana gelen bozukluklarının tespit edilmesine ve düzelmesine neden olan kişilerdir.

Çoçukların davranışları ve zihinsel yönü yetişkinlere göre farklılıklar gösterdiği için onlar daha ayrı bir şekilde eğitim sürecine alınmaktadır. Zira çocukların yetişkinlerden daha farklı bir akıl yapısının olduğu aşikardır.

Aslında bu bölüme danışmanlık ve rehberlik adı verilmiş daha sonradan akılda kalıcı ve kolay söylenilebilir olduğu için pdr adı verilmiştir. Pdr olarak görev yapmakta olan kişilere günümüzde pek çok alanda ihtiyaç duyulur. Özellikle bu kişilerin çalışma koşulları ağır olursa, aldıkları maaş oranlarında da artışlar yaşanmış olacaktır.

pedagog çalışma alanları

Çalışma Yerleri ve Maaşları

Pedagogların çalışma yerleri klinikler, özel ve devlet hastaneleridir. Kendileride klinik açarak buradan hizmet vermeye başlayabilirler. Pedagogların maaşlarına göz attığımızda ise 2017 yılı itibariyle 3.379 TL ücret aldıklarını görüyoruz. Bu maaş tutarına diğer ek ücretler dahil olmadığı için en yalın halinin olduğunu belirtmemiz gerekir.

Bunun yanında kişilere verilen diğer ek ücretle birlikte maaş oranında farklı artışlar yaşanmaktadır. Bunun yanında belirtmek istediğimiz diğer konu ise, kişilerin çalışma alanlarına göre maaşlarını arttırabilme durumudur. Eğer pedagoglar bir özel hastaneye bağlı olarak çalışıyorsa veya kendi kliniğini açmışsa bu durumda sıradan bir pedagoga oranla çok daha fazla maaş alabilir.

Devamını Okumak için TIKLAYINIZ
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.