menü resmi

Pankreas Kalınlaşması Hakkında Bilgi

Pankreas Kalınlaşması Hakkında Bilgiler

Pankreas kalınlaşması, pankreas kanser olarak bilinir. Çünkü pankreasta ortaya çıkan kalınlaşmanın nedeni kanserdir. Kanser insanların en fazla korktuğu hastalıkların başında gelir. Çünkü hızla yayılma gösteren bu hastalık; eğer erken teşhis edilmezse ölümcül olabilir. Bu nedenle de insanlar kanserin her türünden oldukça fazla bir şekilde çekinirler.

Pankreas kanseri de kanser türleri arasında sık rastlanan bir kanser çeşididir. Çok ciddi evrelere ulaşabilen bu hastalıkta en önemli durum erken teşhistir. Erken teşhis sayesinde kanserli olan hücre fazla yaygınlaşmadan önlem alınabilir. Ancak geç teşhis edilirse oldukça hızlı bir şekilde ilerleme gösteren bu hastalık hastanın kaybına bile neden olabilir.

Pankreas Kanseri Nedir?

Pankreas, midenin arka görevinde bulunur. Vücudumuzdaki her organın oldukça önemli bir rolü vardır. Pankreas da sindirim anlamında önemli olan hormondur. Çünkü pankreas sindirime yardımcı olur. Bu nedenle de vücuttaki şekeri düzenler.

pankreas kalınlaşması

Pankreas bir hormondur. Bu nedenle de diğer kanser türlerinden daha farklı bir özelliğe sahiptir. Pek çok kanser türünü erken teşhis ettiğin zaman hastalığın seyrini önemli ölçüde kestirip buna yön verebilmek mümkündür. Ancak aynı durum pankreas kanseri için geçerli değildir. Pankreas kanserinde hastalık oldukça hızlı bir şekilde yayılır. Bu nedenle de asla hastalığın seyrini önceden tahmin etmek gibi bir durum içerisine girilemez.

Pankreas Kanseri Belirtileri

Pankreas kanseri belirtileri içerisinde çok fazla durum ortaya çıkar. Bu belirtilerin fark edilmesi ile birlikte hastalığa müdahale de daha önemli hale gelir.

 • Pankreas kanseri olan hastaların en büyük şikâyeti karın ağrılarıdır. Pek çok hasta erken teşhiste karın ağrılarından faydalanmıştır. Bu ağrılar şiddetli ağrılar değildir. Ancak yemek yedikten sonra bu ağrılarda artış olabilir. Üstelik hastaların büyük çoğunluğu bu ağrıların hafif düzeyde ancak devamlı olduğundan yakınır. Hafif ağrılar hastalığın ilk evlerinin özelliğidir. Çünkü pankreas kanseri yayıldıkça kişilerin yaşadığı karın ağrısında da bir artış meydana gelir.

 • Pankreas kanserinin başlıca olan bir diğer belirtisi de sarılıktır. Hastaların büyük çoğunluğu sarılık şikâyeti ile doktora başvurmuştur. Yapılan tetkikler sonucunda da hastanın pankreas kanseri olduğu anlaşılmıştır.

 • Pankreas kanseri olan kişilerin diğer karşılaştıkları sorunlar da aşırı kilo kaybı, kusma ve bağırsak problemleridir.

Pankreas Kanserinin Tedavisi

Pankreas kanserinin tedavisi için sadece kemoterapi ve radyasyon tedavisi kullanılır. Pankreas kanseri ne neden olan tümör bu şekilde temizlenmeye çalışılır. Hızlı yayılan bir kanser türü olduğu için de erken teşhis çok daha fazla önemlidir.

Bu konu aşağıdaki aramalarınıza cevap bulmanıza yardımcı olmuştur umarız..

 • pankreas belirtileri
 • pankreas nedir
 • pankreas kanseri öldürürmü
 • pankreas kanseri yorumları
 • pankreas iltihabı
 • pankreas kanseri tedavisi
 • pankreas kanseri nedenleri
 • pankreas kanserinde ölüm belirtileri
▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.