menü resmi

Özel Harekat Polisi Maaşları

Özel Harekat Polisi Maaşları

Günümüzde harekat polisi olabilmek için öncelikle polis olunması gerekir. Polis Meslek Yüksek Okulunda okumakta olan öğrencilerin ikinci sınıfa geldiklerinde bu alana özel olan sınava girerek mülakata girebilirler. Aktif olarak polislik mesleğini yapan kişiler ise, dilekçe üzerinden başvuruda bulunacaklardır.

Tüm mülakatlardan başarılı bir şekilde geçen kişilere bir eğitimin verilmesi söz konusu olur. Bu eğitimin 3 aylık kısmı temel polislik eğitimi olurken, diğer 3 aylık dönemde ise özel harekat polisleri için eğitimleri içerir. Eğitimlerin hemen ardından bir törenle birlikte adayların görev yerlerine gönderilmesi sağlanır. Özellikle ülkemizdeki terör olayları son zamanlarda daha çok artış gösterdiğinden dolayı, sivil vatandaşlarında özel harekat polisi olmalarına karar verilmiştir. Bu alımların tüm duyuruları ise EGM sitesi üzerinden bazı dönemlerde yapılır.

Özel Harekat Polisi maaşları

Eğitimler

Özel harekat olmak isteyen kişilere, keşif, istihbarat, kurtarma operasyonu, bomba eğitimi gibi pek çok eğitim verilir. Eğer adaylar verilecek eğitimlerin hepsinden başarılı bir şekilde geçerse, özel harekat polisi unvanı alabilirler. Oldukça zorlu bir eğitim döneminin olacağını belirtmek gerekir. Bay ve bayanların katılabildiği bu eğitimlerde pek çok konu gözönüne alınır. Özellikle polislerin arasında en tehlikeli görevleri yaptıklarından dolayı bu tarz ağır bir eğitimin verildiği görülmüştür. Aynı zamanda bayanlar içinde oldukça zorlu bir programın başlayacağını söylememiz gerekir.

Maaşları

Bu kişilerin diğer polislere oranla daha fazla maaş aldığını söylememiz doğru olacaktır. 2017 yılına baktığımızda 5 bin TL’lik bir maaşa sahip olduklarını görürüz. Tabi Güneydoğu Anadolu bölgesinde maaşlar daha fazla olmaktadır.

Devamını Okumak için TIKLAYINIZ
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Sizden Gelen Yorumlar
@Olgun -
2018-03-23 13:39:47

Doğuda görev yapanlar daha farklı alıyor diğerlerine göre. Şark hizmeti görevleri oluyor fakat sıkıntılı bölgelerde daha yüksek verilmektedir. Son zamanlarda doğuda bölgelere görede değişim gösteriyor.

Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.