menü resmi

Ordu İş Fikirleri

Ordu’da Yapılacak İş Fikirleri

Karadeniz’in en önemli şehirlerinden biri olmayı başaran Ordu’da yapılacak iş fikirleri sıklıkla ön plana çıkmaktadır. Geliş ve gelişmekte olan bir şehir olduğu için sürekli olarak farklı sektörler şehirde faaliyetlerine başlamaktadır. Bununla birlikte firma ve şirketlerinde sıklıkla tercih ettiği önemli şehirlerden birdir. Nitekim şehirde işsizlik sorunu neredeyse yok denilecek kadar azdır.

ordu-is-fikirleri

Ordu’da Hangi İşleri Yapabilirim?

İş fikirleri Ordu şehrinde sandığınızdan daha da fazladır. Geniş topraklar ve verimli araziler ile birlikte tarım alanında çalışmalar yapabileceğiz gibi farklı sektörlerde de iş alanı oluşturabilirsiniz. Çalışmak istediğiniz her sektöre göre çözüm üretebileceğiniz bir şehir olma özelliğini taşımaktadır. Dolayısıyla kendi işinizin de patronu olabilirsiniz veya farklı iş alanlarında da faaliyetler gösterebilirsiniz.

Ordu’da İş Yapabilir Miyim?

Ordu’da çalışma istediğiniz ile birlikte bulunmak istediğiniz sektöre göre yapıp yapmayacağınıza karar verebilirsiniz. Bu aşama da öncelikle her sektörün kendi içerisinde farklı zorluklar barındırdığını unutmamalısınız. Bazı sektörler her ne kadar nitelik aramıyor olsa da bazı sektörler kesinlikle bir takım nitelikler istemektedir. Bunları karşıladığınız sürece karşınıza farklı problem veya sorunlar çıkmayacaktır.

Genel olarak baktığımız zaman diploma veya sertifika ile girilmesi gereken sektörlerde kesinlikle bazı evrakları temin etmeniz gerekmektedir. Bunun dışında kalan sektörlerde ise bu tip durumlar söz konusu değildir. Firmaların açmış oldukları pozisyonlara giriş yapmayı hedefliyorsanız bu alanda tamamen becerileriniz ön plana çıkacaktır. Nitelik aranmayan işlerde ise dilediğiniz gibi çalışabilirsiniz.

Ordu’da İş Yaparak Ne Kadar Gelir Elde Edebilirim?

Çalışmaya karar vermeniz ile birlikte aklınıza gelebilecek en önemli sorulardan biri ne kadar gelir elde edip edemeyeceğinizdir. Bu alan içerisinde özellikle her sektör için aynı ücretten bahsetmek kesinlikle yanlış bir durum olacaktır. Dolayısıyla çalışacağınız sektörün kazanacağınız ücreti tamamen belirleyeceğini unutmamanız gerekmektedir.

Fakat Ordu’da aylık 1.500 TL ile 5.500 TL arasında gelir elde edebilirsiniz. Çalışacağınız sektöre göre bu ücretin artabileceğini de mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Belirtmiş olduğumuz gibi kesinlikle çalışmak istediğiniz sektör sizlerin kazanacağı ücreti kesinlikle daha da netliğe kavuşturacaktır.

Sizlerde Ordu’da kesinlikle iş arayışlarınızı çözüme kavuşturabilirsiniz. Yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi bazı noktalara dikkat ettiğiniz sürece kesinlikle sorun veya problemler ile karşı karşıya kalmayacaksınız. Lâkin bilgi edinmeden farklı sektörlere giriş yapmak hiçbir zaman doğru olmayacaktır. Bu nedenle de mutlaka belirttiğimiz gibi çalışmak istediğiniz sektör ile ilgili araştırmalar yapmalısınız. Ordu iş fikirleri ile sizlere arayışlarınızı tamamen çözüme kavuşturabilirsiniz.

Bu konu aşağıdaki aramalarınıza cevap bulmanıza yardımcı olmuştur umarız..

  • küçük ilçelerde iş fikirleri
  • küçük yerde ne iş yapılır
  • iş fikirleri 2018
  • karlı iş fikirleri
  • iş kurmak istiyorum ne iş yapabilirim
  • basit iş fikirleri
  • trend iş fikirleri
  • kurnaz iş fikirleri
▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Sizden Gelen Yorumlar
@Feyyaz -
2018-04-29 13:00:14

Ordu iş sektörü açısından fazla bir alan hâkimiyetinin olmadığı bir bölgedir. Bu bölgede yapabileceğiniz iş olanakları ne yazık ki fazla değildir.

@Selçuk -
2018-04-27 07:46:45

Bir ordulu olarak genelde fındık yetiştirme işiyle uğraşırız. Memurlar ve öğrenciler çok fazla mevcut öğrencilere yönelik işlerde yapabilirsiniz.

@Remzi -
2018-04-19 07:30:10

Ordu fındığı çok güzeldir genelde insanlar hem normal işlerini yapıyorlar hemde fındık işindeler. Bir ordulu olarak söylebilirim çok güzeldir fındığı.

@Deniz -
2018-04-16 08:19:08

Fındık ve çay genelde yerli insanlar çiftcilikle uğraşılıyor. Ünv. olması sebebi ile sehir merkezi genç nufus yogunluğu yaşamaktadır. Yapacak birşey ok ise okula yakın bir cafe açmanız bile işinizi görecektir.

Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.