menü resmi

Okul Müdürü Maaşları

Okul Müdürü Maaşları

Devlet okullarında hizmet yapmakta olan kişiler arasında okul müdürleride vardır. Bu kişiler okulun en yetkili kişileri olarak bilinir. Okullardaki idari konulardan sorumlu olan bu kişiler, okulda bu düzenin korunmasıyla görevlidir. Okulda görev alan kişiler arasında en önemli yetkiye sahip olarak öne çıkar.

Bazı okul müdürleri, kendi sorumluluklarının yanında ek derslerede girerek ders verebilir. Genel olarak ders verdikleri zamanlar biraz daha sınırlıdır. Bu şekilde diğer görevin aksamasının da önüne geçilmiş olunur.

Okul müdürleri kendi maaşlarının yanında ek derslere girerekte maaş tutarlarını biraz daha arttırabilirler. Bu sayede aylık olarak elde edecekleri maaşta ciddi iyileşmeler olacaktır.

okul müdürü 2017 maaşları

Maaş Durumları

Yaptıkları görev okulun idari işleri, öğrenci ve öğretmenlerin denetimi olan kişiler öğretmenlerin aldığı maaştan daha çok maaş alır. Bu işleri denetlemekle görevli olan kişilerin aylık olarak 3.230 TL aldığı biliniyor.

Tabi bu tutara müdürlerin vermiş olduğu ek dersler ve diğer ödemelerde dahil değildir. Yalın haliyle 3.230 TL olan okul müdürü maaşları, çocuk yardımı gibi konular gündeme geldiğinde daha fazla olacaktır. Çocuk sayısına göre bu durumda biraz daha gelişmelerin olduğunu belirtmek gerekir.

Yıllık olarak maaşlarında yaşanan artışlara göz attığımızda, en az 300 TL oranında bir artışın olduğunu görüyoruz. 2015 yılında 2.610 TL olan müdür maaşları, 2016 yılında 2.855 civarında olmuştur. Şimdilerde ise belirttiğimiz fiyat olan maaşların, gelecek yılda yine aynı oranlar üzerinden şekilleneceği düşünülüyor.

Devamını Okumak için TIKLAYINIZ
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Sizden Gelen Yorumlar
@Murat -
2018-03-31 01:39:36

Okul müdürü olabilmek için bayağı bir süre görev yapmak gerekmekte. 2018 yılı itibari ile gelen zamlar ile beraber en az 5 6 bin tl para alıyorlardır. Ek derse girmelerine bile gerek kalmıyordur.

Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.