Öğrenciler TEOG Sınavına Nasıl Hazırlanmalıdır ?

Öğrenciler TEOG Sınavına Nasıl Hazırlanmalıdır?

Öğrencilerimiz sınavlara çalışıyorlar ama belli bir sistemleri yok. Aynı zamanda da buna manevi destek veren aileler ve bazı eğitmenlerimiz günümüzde oldukça azalmaktadır. Bu durum ise TEOG öğrencilerinin çalışma sistemlerini beli oranlarda etkilemektedir. Bu durum karşısında veli ve eğitmenlere ciddiye alınması gereken görevler düşüyor. Öğrencilerin gerçekten güzel gelecekleri olsun istiyorsak eğer, bu görevleri kayıtsız şartsız yerine getirmek zorundayız. O görevler adım adım şu şekilde uygulanmalıdır;

1’inci adım: Stres yapılmamasıdır. ( Öyle veli ve eğitmenler var ki çocuklarından çok kendileri stres yapıyor. Üstelik farkında olmadan bunu çocuğuna yansıtıyor ve sürekli ders çalışması için baskı uyguluyor. Bu baskıdan dolayı da çocuklarımız doğal olarak aşırı derecede stres yapıyor. Bu stres çocuklarımızı olumsuz yönde etkileyip, başarısız olmasına sebep oluyor. Bu yüzden de ilk adımımız kendinizdeki sınav stresini yok etmektir. Çünkü çocuklarımıza bu stresin yansıması an meselesidir. )

teog sınavına nasıl hazırlanmalı

2’nci adım: TEOG dünyanın sonuymuş gibi davranmamalıyız. ( Sınavdan düşük not alırsan ne yaparız? Eyvahlar olsun ya iyi bir liseye yerleşemezsen, emeklerimiz hep boşa gider gibi olumsuzluğu çağıran cümleler sınava hazırlanan öğrenciye söylenmemelidir.

Tam tersini yaparak onu rahatlatmalı ve TEOG sınavının dünyanın sonu olmadığına inandırmanız gerekiyor. Tabi bunu yapmanız için önce kendiniz inanmalısınız. Çünkü çocuğunuz kendini size karşı mahcup olmamak için aşırı heyecan yapar ve sınava verimli çalışamaz. )

3’üncü adım: Ders çalışmanın da belli bir sınırı olduğunu unutmamaktır. ( Çocukların ilk önemli adımları TEOG sınavıdır. Bu yüzden de çocukların çalışma düzeylerinin ciddiye alınması gerekir. Ama günümüzde görünen o ki sınırı aşan öğrenciler değil çevresindeki eğitmenlerdir.

Öğrencilerin de kendilerine zaman ayırması gerekir sürekli olarak ders çalışmak çocuklarda isteksizliği uyandırır ve artık çalışma azimleri yok olur. Bu durumda ise başarısızlık uykusundan uyanarak, öğrencileri etkisi altına alır. Bunun olmasını istemiyorsanız eğer, öğrencilere psikolojik baskı uygulayarak, onları olumsuz etkilemeyin. Rahat bırakın! Rahat bırakın ki, kendi sorumluluklarını öğrenip, severek yapsınlar ve başarının tadını alsınlar. )

4’üncü adım: Köstek değil destek olmamız lazım. ( Her şeyinizi esirgeyin ama desteğinizi asla! Çünkü sınava hazırlanan öğrencinin en çok desteğinize ihtiyacı vardır. Onu o destekten mahrum bırakmayın. Olumlu olun, her konuda ve onunda olumlu düşünmesini sağlayın. Çünkü olumlu olmazsanız eğer, öğrenci savaşa gider gibi gider sınava ve buda tam bir facia olur. Öğrenci bildiklerini ölçmeye gittiğinin farkında olmalıdır. Bunun içinse olumlu düşüncelerinizle öğrenciyi aşılamanız gerekiyor. )

Öğrencilerimizin TEOG sınavına, beli aralıklarla uygulayabilecekleri sistemle hazırlanmalıdır. Çünkü ölçüyü kaçırmak her şekilde başarısızlığı çağırır. Sınavdan düşük alma korkularını yenip, sistemli ve öz güvenli çalışmalıdırlar. Hiçbir zaman unutmamaları gerekense, doğruyu bulmak için yanlışı yapmamız gerektiğidir. Bunun için yanlış yapmaktan korkmamaları gerekiyor.

Bu paylaşım bir öğretmen adayı arkadaşımız tarafından gönderilmiştir.

Önerilen Paylaşım 1:Whatsapp Kişi Engelleme ve Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?

Önerilen Paylaşım 2:657 Sayılı Memur İle Sözleşmeli Memur Arasındaki Fark Nedir ?

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer