menü resmi

Nesne Tabanlı Programlamaya Giriş

Nesne Tabanlı Programlamaya Giriş

Yazılmakta olan programların kapsamış oldukların alanların gelişmesinden ötürü ve yazılımcıların kullanmış oldukları kod sayılarının artması yazılımcıları farklı arayışlar içerisine itme durumunu ortaya çıkarmış oldu. Bu projelerin artmasıyla birlikte insanların tek bir uygulama üzerinde daha fazla zaman geçirmesi ve gruplar şeklinde çalışmalar sürdürmeye neden olmuştur.

Bunları kolaylaştırmak içinse geliştirmekte olan nesne tabanlı program yazılımcılara kolaylık sağlamış oldu.

Nesne tabanlı program sayesinde yazılımcılar kendilerini geliştirmiş oldukları yazılım dili ile birlikte program içerisinde kütüphaneler ve değişkenler aracılığıyla daha kolay bir şekilde çalışmalarını sürdürmüşlerdir. Kullanıcılar arasında popüler bir hale gelen bu yazılım dili oldukça büyük kitlelere ulaşmayı başarabilmiş bulunmaktadır. Sunmuş olduğu kolaylıklarıyla birlikte daha sayamadığımız yüzlerce farklı nimetlerden faydalanabilme şansını yakalamış oluyoruz.

Aritmetiksel olarak çalışmakta olan program yapısı oldukça geniş bir şekilde ele alınmış bulunuyor. Bunu öğrenip kavrayabilmeniz için baya bir çaba sarf etmeniz gerekiyor.

Nesne Tabanlı Programa Nasıl Giriş Yapabilirim?

Nesne tabanlı programlara giriş yapmadan önce mutlaka araştırma yapmanız gerekiyor. Hangi hizmetler doğrultusunda çalışmaktadır. Program çalışma mantığı nedir? Hangi dil ile uygulamaları gerçekleştirebilirim? Veya kendimi zorlarsam en fazla nasıl bir program ortaya çıkarabilirim gibi soruları başta ele almanız gerekiyor.

Nesne Tabanlı Programlamaya Giriş

Daha sonrasında kendinize uygun olan nesne tabanlı programınızı seçerek ilerleyişinize bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Teknolojinin gelişmesi ve sürekli olarak farklı araç ve gereçlerin gelişmesiyle birlikte değişik yazılım dilleri ortaya çıkmış bulunuyor. Bunun için günümüzde en çok yaygın olarak kullanılmakta olan programlama dilini internet üzerinden araştırmanızı tavsiye etmekteyiz. Eski bir dile sahip olan bir program üzerinden çalışmalar yürütmenizin bir anlamı olmayacaktır.

Çünkü zamanla programı geliştirmekte zorluklar yaşayarak projelerinizin yarıda kalmasına neden olabilmektedir.

Programlama Ortamları

Nesne tabanlı programa geçiş yapmak istediğinizde Visual Studio uygulamasını bilgisayarınıza indirmeniz gerekiyor. Hemen hemen nesne tabanlı olarak gerçekleştirilmekte olan programların hepsi Visual programı içerinde yer almaktadır.

Bunun sayesinde tek bir uygulama üzerinden farklı yazılım dilleriyle birlikte çalışmalar yürütebilirsiniz. Eğer daha önce bir yazılım diline sahip olan kullanıcılar iseniz programı kavrayabilmeniz daha kolay olacaktır. Fakat daha önce herhangi bir yazılım diline sahip olmuş değilseniz bu adım sizleri baya bir yoracak demektir. Yazılım dillerini öğrenmek için öncelikle hangi programları geliştirmek istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Daha sonrasında bu program üzerinden neler yapabileceğiniz ve kullanıcılara nasıl bir yararı olacağını kesinleştirmeniz gerekiyor.

Bunun doğrultusunda kendinize uygun yazılım dilini belirleyerek nesne tabanlı programlamaya geçişinizi gerçekleştirebilirsiniz. Örnek verecek olursak nesne tabanlı yazılım dilleri arasında bulunan C# diline sahip olduğunuz zamanda Visual Basic veya C++ yazılım dillerine daha kolay bir şekilde hakim olmanıza yardımcı olacaktır. Program içerisinde yer almakta olan bütün yazılım dilleri birbirleriyle birlikte bir bağ kuracak şekilde hizmet vermektedir.

Bu konu aşağıdaki aramalarınıza cevap bulmanıza yardımcı olmuştur umarız..

  • nesne tabanlı programlamaya giriş staj
  • nesne tabanlı programlamaya giriş staj günlüğüm
  • nesne tabanlı programlamaya giriş megep
  • nesne tabanlı programlamada metotlar
  • nesne tabanlı programlama dilinde kod yazmak staj
  • nesne tabanlı programlama pdf
  • nesne tabanlı programlama nedir
  • nesne tabanlı programlama metotlar staj defteri
▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Sizden Gelen Yorumlar
@Onur -
2018-03-12 12:53:36

Uzan zamandır bu programlama konusunda internet üzerinden bilgi arıyordum. En azından yardımcı oldu arkadasın dediği gibi zamanı olan arkadaslar olursa daha iyi başarı elde edilebilir. Eğer zamanınız yok ise farklı kulvarlara yönelmenizi tavsiye ederim .

@Çağlar -
2018-03-07 20:34:57

Nesne tabanlı Programlama konusunda ciddi anlamda sorunlar yaşıyorum. Eğer sizde benim gibi canınız sıkıldığınızda bu alana yönelirseniz başarılı olmazssınız. Ciddi oranda emek ve vakit istiyor.

Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.