Muz Deyip Geçmeyin Çok Faydası Var !

Muzun Faydaları

Herşeyin illaki bir faydası vardır. Zaten faydası olmayan birşey neden varolsun? Sizlere Sütyanında hatta içerisinde olduğu zaman çok şahane bir lezzet sunan Muzun Faydalarını sıraladık. Maymunlarla özdeşleştirilen muzun faydalarını okuyunca maymunların ne kadar akıllı olduklarını anlayacaksınız !

Muzun Faydaları Nelerdir

  1. Kemik Sağlığına Katkısı Vardır: Bağırsaklarda emilimde görec yapan probiyotik bakterilerin sayısını arttırarak kalsiyum emilimini arttırır.
  2. Çocuklarda Gelişime Katkısı Vardır: Muz özellikle çocuklarda birçok fayda oluşturmaktadır. Muz bal ile beraber olduğu zaman çocuklarda ateş ve öksürüğe iyi gelmektedir.
  3. Tansiyonu Dengeler: Tansiyon için vücudumuzun ihtiyaç duyduğu etken maddelerden birisi Potasyum‘dur. Muzdada fazlasıyla potasyum bulunmaktadır.
  4. Göz Sağlığına Katkı Sağlar: Gözlerimiz fazlasıyla A,C ve E vitaminlerine ihtiyaç duymaktadır. E muzdada bu vitaminler fazzlasıyla yer teşkil etmektedir.
  5. Kan Basıncının Dengelenmesinde Katkı Sağlar: Yapılan araştımalar sonucunda muzun kanbasıncını dengelemede faydası olduğu anlaşılmıştır. Önceden de belirttiğimiz gibi muzda fazlasıyla Potasyum bulunmaktadır. Bu sebeple felç olma gibi hastalıklara karşı koruyucudur.
  6. muzun faydaları
  7. Böbrekler İçin Fayda Sağlar: Muz böbreklerde taş düşürülmesinde faydalıdır.
  8. Sindirimi Kolayaştırır: Sindirim ile hastalıkları olan insanlar hastahaneye gittikleri zaman uzmanlar tarafındadn lifli yiyecek yeme tavsiyesi verilir. E muzda da fazlasıyla lif olduğuna göre, ozaman muz yemek sindirimde bizlere rahatlık verecektir.
  9. Kansere Karşı Koruma Sağlar: Bazı bilimadamlarının yapmış olduğu araştırmalara göre, tam olgunlaşmamış muzun kanser hücrelerine karşı bir silah görevi gördüğü anlaşılmıştır. Kan içerisinde bulunan beyaz kan hücrelerinin artmasında etkili olmaktadır.
Önerilen Paylaşım 1:Kadın Peşinde Koşmanın Bir Zararı Yoktur Yakalayamadıkça !

Önerilen Paylaşım 2:Diş Hekimi Asistanlığı Nedir, Diş Hekimi Asistanı Ne İş Yapar ?

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer