menü resmi

Mobil Yazılımcılık Nedir, Mobil Yazılımcılar Ne Yapar ?

Mobil Yazılımcılık Nedir? Mobil Yazılımcılar Ne Yapar?

Mobil, özellikle de android yazılımlarının artması için teşvik amaçlı çeşitli çalışmalarda bulunan Google, mobil sektörüne bu sayede aylar içerisinde milyonlarca uygulama kazandırıyor.

Ürettikleri uygulamalardaki reklamların gösterim ve tıklanma sayısına göre çeşitli şekilde ücret kazanan mobil yazılımcılar da kazandıkları gelirlerden her ne kadar tatmin olmasa da birçok yazılım uzmanı, Google tarafından paylaşılan bu ücretlerin normal düzeyde olduğunu söylüyor.

Mobil sektörü o kadar gelişti ki bundan 5 yıl sonra bilgisayarların değil telefonların kullanılacağı açık ve net bir şekilde ortada.

Bu yüzden uzun vadeli projeler hedefleyen kişilerin büyük bir kısmı da tercihini mobil sektöründen yana kullanıyor. Mobil cihaz kullanan insan sayısının gün geçtikçe arttığını gözönüne alırsak mobil yazılımcılığı müşteri potansiyeli çok fazla olan bir meslek.

mobil yazılımcılık

Diğer kodlama dillerine göre biraz daha zor ve detaylı olarak tabir edebileceğimiz mobil yazılımcılık yapılacak en ufak hata, projenin sonlanmasına sebebiyet verebilir.

Mobil yazılımcılıkta herhangi bir bölüm aranmamakla birlikte bu sektörde çok az deneyimli insan olduğu için büyük şirketler buldukları mobil yazılımcıların adeta peşinden koşuyor.

Dolayısıyla kendinizi mobil yazılım sektörüne adayarak ilerleyen zamanlarda bu işten iyi kazançlar sağlayabilirsiniz.

Son Söz

Hayatımızın tamamen teknolojik olarak yeniden kodlandığı dünyada mobil yada başka her teknolojik meslek bizlere yarar sağlayacaktır. Çoğu insanın gelecekte kalkacak olan bazı mesleklerin yerine geçebilmesi ve bu yeni meslek türlerinde başarılı olabilmeleri için teknolojiyi çok iyi takip etmek  gerekmektedir.

Devamını Okumak için TIKLAYINIZ
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Sizden Gelen Yorumlar
@NİLAY -
2017-05-21 01:17:57

Mobil Yazılımcılık nedir çok teşekkür ediyorum bende yasemin

@NİLAY -
2017-05-21 01:17:57

Mobil Yazılımcılık nedir çok teşekkür ediyorum bende yasemin

@NİLAY -
2017-05-21 01:17:57

Mobil Yazılımcılık nedir çok teşekkür ediyorum bende yasemin

Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.