menü resmi

Mide Küçülmesi için Neler Yapılabilir

Midemin Küçülmesi İçin Ne Yapmalıyım?

Mide elastik bir yapıda olduğu için, pek çok değişikliği kısa bir süre içinde gösterebilir. Fazla yemek midenin büyümesine neden olurken, mide orantısının biraz daha genişlemesi mümkün bir hale gelebilir. Midenin küçülmesi için tıbbi ve doğal olmak üzere pek çok yola başvurabilirsiniz.

Mide Küçültme Ameliyatları

Mide küçültme ameliyatı, hastaların kilo vermek konusunda herhangi bir sonuç alamadığında yönelmesi gereken ameliyat çeşitleri arasındadır. Mide boyutunun yaklaşık olarak %80’lik kısmı cerrahi imkanlara dayalı olarak küçültülür. Ameliyatın sonrasında açlık ve tokluk durumlarında çok büyük bir değişiklik yaşanır.

Küçülen mideden sonra kişi daha az yeme ihtiyacı hissettiği için, önemli ölçüde kilodan da kısa sürede kurtulmuş olunur. Bu yönteme yönelmek isteyen kişilerin, vücut kitle endekslerinin 40’dan fazla olması gerekir. Aynı zamanda kilosundan dolayı sağlığı tehlike altında olan kişilerinde yönelmesi gereken bir yoldur.

mide küçültme

Doğal Yollarla Mide Küçültme

Bunlara ek olarak doğal yöntemler kullanılarakta mide küçültmeyi başarılı bir şekilde tamamlamak mümkündür. Bunun için belirli olarak bazı kurallara dikkat edilmesi şarttır. Bunlara düzenli olarak devam eden kişiler yemek yeme isteklerini kısa süre içinde bastırabilir.

Sebze Yemekleri

Mide küçültmek için doğal yöntemler arasında en hızlı sonuçları veren sebze yemekleridir. Her gün mutlaka tüketilmesi gereken bu yemekler, düşük kalorili olması nedeniyle de zayıflama hayallerini gerçeğe çevirebilecek niteliklere sahiptir.

Yeşil Salata

Sindirim sisteminin daha hızlı bir şekilde çalışmasını sağlayan yeşil salatalar özellikle hafif türde beslenmek isteyenler için idealdir. Aynı zamanda hafif yapılı olduğu için, sindirilmeside oldukça basit bir şekilde tamamlanır.

Az ve Sık Yeme Tarzı

Özellikle günde üç öğün olarak benimsenen yemek yeme alışkanlığının biraz daha değiştirilmesi gerekiyor. Bunun yerine az ama sık öğünlerle beslenmek, metabolizmanın rahatlamasına neden olabilir. Aynı zamanda bunların öğütülmesi de daha hızlı olacağından, midenizide bu şekilde rahatlatmış olursunuz.

Lifli Besinler

Mide küçültmek isteyen kişiler özellikle bu dönem boyunca lifli besinleri sürekli olarak tüketmeye özen göstermelidir. Kepekli ve yulaflı gıdalar yüksek oranda lif içerirken, aynı zamanda tok tutan besinler arasında yer alır. Bunun yanında brokoli, greyfurt, portakal, kabak çekirdeği ve fındık gibi doğal besinlerde lif açısından çok zengin olan besinler arasında bulunuyor. Bunlarla dolu olan bir beslenme programı, yemeğe daha geç oturmanıza neden olabilir.

Zencefil

Vücuda faydaları saymakla bitmeyen zencefil, bu konununda en kısa sürede çözüme bağlanmasını sağlıyor. Özellikle bu faydalı bitki yemeklerden sonra tüketildiğinde faydaları daha etkili bir şekilde görülebilir. Demleyerek içilmesi gereken zencefil, mideyi küçülten besinler arasında bulunurken aynı zamanda daha kolay bir sindirim şekli sağlıyor.

Tarçın

Son olarak her konuda şifa dağıtan tarçın, zayıflamak isteyenlerinde memnun kalacağı özellikleri içinde barındırıyor. Tarçının sık bir şekilde kullanımı midesini küçültmek isteyen kişilerin tam da istediğini verebilir.

Bu konu aşağıdaki aramalarınıza cevap bulmanıza yardımcı olmuştur umarız..

  • mide küçülmesi belirtileri
  • mide küçülmesi zararları
  • az yiyerek mide kaç günde küçülür
  • az yiyerek mide küçülür mü
  • mide nasıl küçülür uzman tv
  • mide küçülmesi nasıl anlaşılır
  • midenin küçüldüğünü nasıl anlarız
  • mide nasıl küser
▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Sizden Gelen Yorumlar
@Kıvanç -
2018-03-30 00:22:34

Gün içerisinde dediğiniz gibi az ama sık yemek, yüksek kalorilerden uzak durmak, şekeri tamamen bırakmak mide küçülmesine olanak sağlamakta. Ben denedim ciddi oranda katkısını gördüm

@Meryem -
2018-03-13 23:43:08

Vücut Kitle Endeksim şu an 45 oldu. Neredeyse ideal kilomun 2 katı kadarım. Buradaki doktorlar mide küçültme ameliyatı için 15,000 TL para talep ettiler. Bu önerileriniz ile ilk etapta kendi kendime midemi küçültmeyi deneyeceğim.

Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.