Mercedes E AMG Premium teknik özellikleri ve yakıt tüketimi

2010 yılında Alman devi Mercedes’in E segmentte ürettiği Mercedes E  AMG Premium modeli detayları olarak inceleyeceğiz. Özellikle 2010 yılında başladığı seri üretimine 2013 yılında son veren bir model. Sedan olarak tasarlanan bu aracın sizlere motor ve yakıt performanslarıinceleme altına alacağız.  2010 modelinin 6208 cc’lik motorunun bulunduğu aracın yıllık tek dönem vergisi 5044 Türk Lirası.

Mercedes E AMG Premium Özellikleri

Motor ve performans olarak Mercedes E  AMG Premium modelinin performansını inceleyelim .6208 CC motor hacmi bulunan bu aracın maksimum seviyede ulaştığı güç 525 beygir gücünde. Bu kadar güçlü bir otomobili Mercedes E serisinde uzun süre üretmedi.

Tork değerinin ise 630 olması Mercedes E  AMG Premium modelini son derece farklı kılıyor. İşte bu kadar güçlü olan bu aracın 0’dan 100 km ye ulaşma süresi 4.6 saniye olarak fark yaratıyor. Benzinli motorunun 8 silindiri bulunuyor.

Mercedes E AMG Premium Yakıt Tüketimi

Yakıt tüketimi konusunda ele alacağımız bu Mercedes E serisi Mercedes E  AMG Premium’un şehir içi yakıt tüketimi 18.8 litre seviyesinde. Şehir dışında ise 9.3 litre yakan bu aracın ortalama yakıt tüketimi ise 12.8 litre. Bu kadar güçlü bir motor için yakıtının bu kadar az olması bir mühendislik harikası. Aracın net ağırlığına baktığımız zaman nerdeyse 2 ton civarında 1945 kg olarak tasarlanmış.  Aracın iç hacmi ise 595 kg kapasitede.

Önerilen Paylaşım 1:Siyah Çayın Faydaları

Önerilen Paylaşım 2:Mercedes E 55 AMG teknik özellikleri ve yakıt tüketimi

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer