menü resmi

Mercedes E AMG Premium teknik özellikleri ve yakıt tüketimi

2010 yılında Alman devi Mercedes’in E segmentte ürettiği Mercedes E  AMG Premium modeli detayları olarak inceleyeceğiz. Özellikle 2010 yılında başladığı seri üretimine 2013 yılında son veren bir model. Sedan olarak tasarlanan bu aracın sizlere motor ve yakıt performanslarıinceleme altına alacağız.  2010 modelinin 6208 cc’lik motorunun bulunduğu aracın yıllık tek dönem vergisi 5044 Türk Lirası.

Mercedes E AMG Premium Özellikleri

Motor ve performans olarak Mercedes E  AMG Premium modelinin performansını inceleyelim .6208 CC motor hacmi bulunan bu aracın maksimum seviyede ulaştığı güç 525 beygir gücünde. Bu kadar güçlü bir otomobili Mercedes E serisinde uzun süre üretmedi.

Mercedes E AMG Premium Özellikleri

Tork değerinin ise 630 olması Mercedes E  AMG Premium modelini son derece farklı kılıyor. İşte bu kadar güçlü olan bu aracın 0’dan 100 km ye ulaşma süresi 4.6 saniye olarak fark yaratıyor. Benzinli motorunun 8 silindiri bulunuyor.

Mercedes E AMG Premium Yakıt Tüketimi

Yakıt tüketimi konusunda ele alacağımız bu Mercedes E serisi Mercedes E  AMG Premium’un şehir içi yakıt tüketimi 18.8 litre seviyesinde. Şehir dışında ise 9.3 litre yakan bu aracın ortalama yakıt tüketimi ise 12.8 litre. Bu kadar güçlü bir motor için yakıtının bu kadar az olması bir mühendislik harikası. Aracın net ağırlığına baktığımız zaman nerdeyse 2 ton civarında 1945 kg olarak tasarlanmış.  Aracın iç hacmi ise 595 kg kapasitede.

Bu konu aşağıdaki aramalarınıza cevap bulmanıza yardımcı olmuştur umarız..

  • mercedes e 200 teknik özellikleri
  • mercedes e250 özellikleri
  • mercedes e 250 ölçüleri
  • mercedes benz
  • mercedes e serisi
  • e250 cgi coupe teknik özellikler
  • mercedes e 220 teknik özellikler
  • mercedes e 200 kompressor teknik özellikleri
▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.