Mercedes E 250 AMG 7G-Tronic teknik özellikleri ve yakıt tüketimi

2014 yılında seri üretimine başlanan ve halen devam eden Mercedes E 250 AMG 7G-Tronic modeli son yıllarda Mercedes E serisi içinde en çok tutulan modellerin başında geliyor. Özellikle Cabrio tarzında üretilen ve başarılı performansı sayesinde başarılı sayılan bu aracın Türkiye piyasalarında ikinci el fiyatları 230 Bin Türk Lirası ile 195 Bin Türk Lirası arasında değişkenlik gösteriyor.

Mercedes E 250 AMG 7G-Tronic Özellikleri

7 ileri vites teknolojisinin kullanıldığı bu araçta arkadan itiş özelliği bulunuyor. 2015 model ve 1991cc’lik motoru bulunan bu aracın 1386 Türk Lirası yıllık tek dönemlik vergisi bulunuyor.

Aracın motor performansı konusunda incelemesini yaptığımız zaman motorunun 1991cc gücünde olduğunu görüyoruz. Tork değeri ise bu aracın 350 Nm kapasitesinde yer alıyor. 0’dan 100 km’ye ulaştığı saniye ise 7.5 ile başarılı sayılır.

Özellikle bu motor hacmine sahip olan bu modelin bu kadar kısa sürede hızlanması ne kadar kaliteli bir araç olduğunu gösteriyor. Azami sürat olarak 245 km’ye ulaşan bu aracın benzinli motorunda 4 silindir bulunuyor.

Mercedes E 250 AMG 7G-Tronic Yakıt Tüketimi

Şehir içi yakıt tüketiminde 8.3 litre tüketen bu aracın şehir dışı tüketimi ise 5.4 litre olarak yakıt tüketimi gerçekleştiriyor.Ortalama tüketimde ise 6.5 litre ile benzinli bir motora göre son derece başarılı.Depo hacminin 66 litre olması ise oldukça yeterli bir kapasitesi gösteriyor.

Önerilen Paylaşım 1:Mercedes E 240 Elegance teknik özellikleri ve yakıt tüketimi

Önerilen Paylaşım 2:BMW 320Ci teknik özellikleri ve yakıt tüketimi

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mercedes taş gibi araba eskimiyorlar ya.


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer