Mercedes C63 AMG teknik özellikleri ve yakıt tüketimi

2008 yılında seri üretimi başlanan Mercedes C serisinin Mercedes C63 AMG modeli hakkında detaylı olarak bir araştırma yapacağız. 2011 yılında bu aracın seri üretimine son veren Mercedes bu araçta son derece yüksek özellikler kullandı. D segment olan bir araç ve binek otomobil tarzında. Triptronik 7 ileri vites kullanılan bu aracın arakadan çekiş özelliği bulunuyor. 2011 6208 cc olan bu aracın yıllık vergisi ise 8517 TL son derece dudak uçuklatan bir rakam olarak göze çarpıyor.

Mercedes C63 AMG Özellikleri

Sizlere bugün ikinci el piyasasında nadir bulunan Mercedes C63 AMG modeli hakkında açıklamalarda bulunalım. Motor ve performans konusunda incelediğimiz Mercedes C63 AMG aracın motor hacmi son derece büyük ve 6208 cc. Maksimum güç olarak ise 457 Hp olan bu aracın tork değeri ise 600 Nm’dir. Etkileyici bir motora sahip olan bu aracın 0-100 km’ si ise motora göre oldukça başarılı ve sadece 4,5 saniye. Bu kadar kısa sürede 100 km hıza ulaşması aracın torkunun ve motor performansının oldukça büyük olması. Yakıt türü olarak bu araçta benzin tercih edilmiş ve silindir sayısı 8.Mercedes C63 AMG

Güvenlik donanımı olarak son derece güvenli olan araçta toplamda 6 adet airbag bulunuyor. Özellikle ön tarafta bulunan airbaglarin çift kademeli olması Mercedes’in güvenlik konusunda taviz vermediğinin bir göstergesi olarak dikkat çekiyor.

Mercedes C63 AMG Yakıt Tüketimi

Mercedes C serisi bu aracın yaktı tüketimini incelemeye alırsak oldukça fazla diyeceksiniz. Özellikle şehir içinde 20,9 litre yakan bu aracın C serileri içinde ne çok yakan model olduğu gerçeği bulunuyor. Mercedes C63 AMG modelinin bu kadar çok fazla yakması aracın talep edilen bir model olmadığını göstergesi. Şehir dışı tüketimde ise neredeyse yarı yarıya düşen bu aracın ortalama yakıt tüketimi ise 13,4 litre. Depo hacmi bu kadar fazla yakan bir araca göre başarısız ve sadece 66 litre benzin alan bir deposu mevcut.

Önerilen Paylaşım 1:BMW 328İ teknik özellikleri ve yakıt tüketimi

Önerilen Paylaşım 2:12 Eylül Sonrası Filmlere 1 Bakış

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer