Mercedes C 240 Avantgarde teknik özellikleri ve yakıt tüketimi

2000’li yılların başında seri üretimine başlanan Mercedes C serisi Mercedes C 240 Avantgarde model aracın son olarak üretilen modeli 2004 yılında hizmete sunuldu. Özellikle ikinci el piyasasında çok fazla bulunmayan bu modelin sizler için özelliklerini incelemeye karar verdik. Seda kasa tipi olarak tasarlanan bu aracın 4 kapı olduğu söyleyerek başlayalım. Binek araç olan bu modelin segmenti ise D sınıfı.

Mercedes C 240 Avantgarde Özellikleri

Şanzıman olarak Tritronik 5 vites kullanan bu aracın arkadan itiş özelliği bulunuyor. 0-100 km’de ulaştığı saniye sadece 9.5 . Özellikle 2003 model ve 2597 cc’lik bu aracın vergisinin biraz fazla olmasının nedeni motor performansının yüksek olmasından dolayı. Mercedes C 240 Avantgarde serisi otomobilin yıllık vergisi 848 Türk Lirası.

Mercedes C 240 Avantgarde

 

Motor ve performans konusunda başarılı olan bu otomobilin özellikleri hakkında detaylı inceleme yaptığımız zaman karşımıza çok çarpıcı detaylar çıkmaktadır. Motor hacmi olarak güçlü olan bu aracın 2597 cc’lik bir performansı bulunuyor. Özellikle maksimum güç seviyesinde ulaştığı rakam 170 Hp. Tork değeri ise 240 Nm’dir. Azami sürat olarak saatte 232 km kadar çıkan bu araç sınıfında bulunan diğer araçlara göre başarılı.

Mercedes C 240 Avantgarde aracının dış görünüşünün özellikleri hakkında detaylı olarak inceleme ele alalım. Uzunluk olarak 4528 mm olan bu aracın genişliği 1728 mm , yüksekliği ise 1426 mm olarak dikkat çekiyor. Aracın net ağırlığı ise 1490 kg. Taşıma kapasitesi bakımından ise 555 kg’dır. Bagaj kapasitesi bakımından 455 litre olan bu aracın teknik özellikleri hakkında detayları araştırdık.

Mercedes C 240 Avantgarde Yakıt Tüketimi

Benzinli motor kullanan bu araçta silindir sayısı 6.
Mercedes C 240 Avantgarde’nin yakıt tüketimine detaylı olarak incelediğimiz zaman şehir içi tüketiminde 15 litre olması bu aracı kullananlar için can sıkıcı bir durum. Şehir dışı tüketiminde 7.7 litre olan bu aracın ortalama yakıt tüketimi ise 10.4 litredir. Araçta yakıt depo hacmi olarak 62 litresi bulunuyor.

Önerilen Paylaşım 1:Mercedes C 220 Kompressor Avantgarde teknik özellikleri ve yakıt tüketimi

Önerilen Paylaşım 2:BMW 318ti Compact teknik özellikleri ve yakıt tüketimi

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer