Mercedes C 220 CDI BlueEfficiency Fascination teknik özellikleri ve yakıt tüketimi

Fiyatları ikinci el piyasasında bile halen 150 Bin TL ile başlayan fiyatlar ile satılan Mercedes C serisi Mercedes C 220 CDI BlueEfficiency Fascination aracının detayları hakkında gelen raporları siz değerli okurlarımız ile paylaşacağız. Özellikle 2011 yılında seri üretimine başlanan bu aracın 2013 yılında seri üretimi alınan karar sonrası durduruldu. Seda tarzında üretilen bu aracın seda kasa olduğunu düşünürsek başarılı bir otomobil olduğunu söyleyebiliriz. 2012 model ve 2143 cc’lik bir performansa sahip olan bu aracın yıllık vergisi 1509 Türk Lirası.

Mercedes C 220 CDI BlueEfficiency Fascination Özellikleri

Son derece başarılı bu otomobili incelemeye başladığımız zaman öncelikle motor konusunda en ince ayrıntılarına kadar detayları açıklayacağız. Motor hacmi olarak 2143 CC’lik bu aracın maksimum gücü ise 170 Hp’dir. Tork seviyesinin ise 400 Nm olduğunu düşündüğümüz zaman aracın 0-100 km’de hızlanma süresi 8.4 saniye ile bu araç için başarılı. Saatte ulaştığı maksimum hız seviyesi 223 km olan bu aracın 4 silindir sayısı bulunuyor. Manuel 6 ileri vites olan bu aracın arkadan itiş özelliği de bulunuyor.

Mercedes C 220 CDI BlueEfficiency Fascination

Mercedes C 220 CDI BlueEfficiency Fascination bu aracın yakıt deposunun hacmi ise 67 litre olarak tasarlanmış.
Mercedes C serisi bu aracın boyutlarını incelediğimiz zaman uzunluk olarak 4690 mm olduğu genişlik bakımından 1770 mm olduğu ve yüksekliğinin 1406 mm olarak tasarlandığını görüyoruz. Aracın net ağırlığı 1615 kg olan bu aracın taşıma kapasitesi 470 kg. Bagaj hacmi olarak ise 475 litre olan bu aracın özellikle başarılı bir görüntüsü olduğunu söyleyebiliriz.

Mercedes C 220 CDI BlueEfficiency Fascination Yakıt Tüketimi

Son zamanlarda araç alırken sürücülerin en çok üzerinde durduğu konuların başında gelen soru yakıt tüketimi oluyor. Yakıt tüketiminde genelde araçların az yakan modelleri tercih edildiğini düşündüğümüz zaman bu aracın şehir içi yakıt tüketiminin 6.7 litre olduğunu sizler ile paylaşalım. Şehir dışı tüketiminde ise 4.6 litre ile başarı bir performans gösteren bu aracın 100 km’de ortalama yakıt tüketimi ise 5.4 litre olarak dikkat çekiyor.

 

Önerilen Paylaşım 1:Mercedes C 200 CDI Classic teknik özellikleri ve yakıt tüketimi

Önerilen Paylaşım 2:Anason Çayının Faydaları

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer