Mercedes C 180 Kompresor BlueEfficiency AMG teknik özellikleri ve yakıt tüketimi

Mercedes C serisinin 2011 yapımı olan Mercedes C 180 Kompresor BlueEfficiency AMG modeli hakkında detaylı bilgiler sunmaya devam edeceğiz. Siz değerli okurlarımız için sınıf otomobillerin detaylı olarak incelemelerini ele aldığımız zaman aracın seri üretimi 2012 yılında sona erdi. Sedan 4 kapı özelliği bulunan bu modelin D segment bir araç olduğunu düşünürsek aynı segmente bulunan araçlara göre son derece başarılı performans sergilediklerini göreceksiniz. c 180 blueefficiency amg özellikleri ile başlayalım.

Mercedes C 180 Kompresor BlueEfficiency AMG Özellikleri

Otomatik 7 vites olan bu araçta diğer modellerinin aksine arkadan itiş özelliği bulunuyor. 2012 model 1597 cc’lik bir araç olan bu aracın yıllık vergisi ise 374 TL.

Bu son derece kaliteli aracın motor ve performans bakımından özelliklerine bakacak olursak kasasına göre başarılı bir tasarıma sahip bulunuyor. Özellikle maksimum güç olarak 156 hp gücünde olan bu aracın motor hacmi 1597 cc lik etkileyici bir performansa sahip. Tork değeri ise 250 Nm’de kalıyor. 0-100 km’de aracın hızlanma testlerine baktığımız zaman 9 saniye gibi kısa bir sürede bu hıza ulaştığı görülüyor. Benzinli olarak üretilen bu modelin 4 silindiri bulunuyor.


Aracın boyutları konusunda detaylı bir inceleme yapacak olursak eğer özellikle uzunluk olarak 4590 mm boyutlarında bir uzunluğu bulunuyor. Genişlik olarak Mercedes C serisi otomobillere göre aynı boyutlarda diyebiliriz ve sadece 1770 mm . Aracın yerden yüksekliği ise 1406 mm’dir. Net ağırlık bakımından incelediğimiz aracın toplam ağırlığı sadece 1500 kg. Taşıma kapasitesi 470 kg olan aracın bagaj hacmi de 475 litre ile sınıfında başarılı bir hacim olarak dikkat çekiyor.

Mercedes C 180 Kompresor BlueEfficiency AMG Yakıt Tüketimi

En önemli özellikleri bakımından incelediğimiz aracın yakıt tasarrufu konusunda başarılı sayılacak bir performansı bulunuyor. Şehir içi tüketiminde 9.5 litre yakan bu aracın şehir dışı tüketim performansı ise sadece 5.1 litre ile sınırlı. Aracın 100 km’de ortalama yakıt tüketimini incelediğimiz zaman 6.7 litre gibi ortalama bir performans gösteriyor. Depo hacmi olarak araçta 67 litre kapasitede bir benzin deposu bulunuyor. c 180 blueefficiency amg özellikleri çok iyi görünüyor.Yorum yok

www.gencturkhaber.com - ANASAYFA