Mercedes A 150 Elegance teknik özellikleri ve yakıt tüketim

2004 yılında seri üretimine geçtiği Mercedes A 150 Elegance modelinin tüm detaylarını sizlere anlatmaya başlayacağız. 2006 yılında üretimine son verilen bu modelin Mercedes A serisi bir araç olduğunu açıklayalım. Özellikle fiyatlarının 44 Bin tl ve 55 bin tl arasında değiştiğini söyleyelim.

Mercedes A 150 Elegance Özellikleri

Binek araç olarak üretilen Mercedes A 150 Elegance modeli B segment olarak tasarlandı. Şanzıman tipi olarak önden çekişli bir araba olarak dikkat çekiyor.Aracın ulaştığı en maksimum seviye ise 170 km. Saatte bu kadar düşük bir km yapması aracın motorunun ve gücünden kaynaklanıyor. Toplam yıllık vergisi olarak ise 217 TL olan Mercedes A 150 Elegance modeli motor ve yılına göre uygun bir fiyat.

Mercedes A 150 Elegance

Sizlere Mercedes A 150 Elegance modelinin motor ve güç performansları hakkında bilgiler sunmaya devam edeceğiz. Özellikle motor hacmi olarak 1498 cc’lik gücü araç için yeterli olarak göze çarpıyor.

Bu motor hacmine sahip bir araç için güç olarak sadece 95 hp’lik performans sergiliyor. Maksimum tork olarak ise 140 Nm’de performans serilemeye devam ediyor. 0-100 km’ye çıkış süresi olarak ise motoruna göre başarılı sayılabilir. 13,5 saniyede 100 km’ye ulaşan bir araç yakıt türü olarak benzinli ve dizel motor seçenekleri ile satışa sunuldu.

Mercedes A 150 Elegance modelinde bulunan silindir sayısı 4.

Mercedes A 150 Elegance modelinin boyutları hakkında sizlere bilgi vermeye devam edelim. Uzunluk olarak 3838 mm boyutlarında olan araç ,genişlik olarak 1764 mm , yükseklik ise 1593 mm çapında tasarlanmış. Net ağırlık olarak oldukça hafif olan bu aracın toplam ağırlığı sadece 1150 kg .

Mercedes A 150 Elegance Yakıt Tüketimi

Aracın yakıt tüketimi konusunda ise merak edilen soruların cevaplarını sizlere açıklayacağız. İşte son derece küçük motor hacmine sahip olan Mercedes A 150 Elegance serisi şehir içi tüketiminde 9.7 litre yakıyor. Şehir dışı yakıtı ise 5,7 litre yakan bir otomobil. Ortalama yakıt tüketimi olarak ise sadece 6,2 litrelik bir performans sergiliyor. Araçta bulunan depo hacmi ise 54 litre.

Önerilen Paylaşım 1:Odyolog Ne iş Yapar - Odyolog Maaşları

Önerilen Paylaşım 2:Mercedes A 180 CDI BlueEFFICIENCY AMG Sport 7G-DCT teknik özellikleri ve yakıt tüketimi

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

1 Yorum

  1. Geçen yolda giderken gördüm Mercedes A 150. Mercedes olduğuna inanamadım. Alıştığımız mercedes araçlarının çok dışında ve bir o kadarda şekilsiz geldi bana. Özellikler bakımından da vasat bence.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Geçen yolda giderken gördüm Mercedes A 150. Mercedes olduğuna inanamadım. Alıştığımız mercedes araçlarının çok dışında ve bir o kadarda şekilsiz geldi bana. Özellikler bakımından da vasat bence.


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer