menü resmi

Menstrual Nedir ?

Menstrual döneminden hemen sonra hamile olma imkânı bazı kadınlar için diğerlerinden daha düşük olmasına rağmen gerçek şu ki menstrual döngüsü boyunca herhangi bir zamanda gebelik yaşanabilir. Bunun neden mümkün olduğunu anlamak için öncelikle gebeliğin nasıl olduğunu anlamak önemlidir.

benign

 

Gebelik Nasıl Ortaya Çıkıyor

Döneminizin ilk gününden bir sonraki döneminizin ilk gününe kadar geçen süre, adet döneminizin uzunluğudur. Adetlerin ortalama uzunluğu 28 gündür; Ancak bu, 21 günden az ve 40 günden fazla olabilir. Yumurtlama her zaman döneminizin ilk gününden 14 gün önce gerçekleşir. Bunun anlamı, menstrual döngü uzunluğu 30 gündeyse, ovulasyon, döneminizin ilk gününden 17 gün sonra gerçekleşir. Adet süreniz 24 günde ise, ovülasyon döneminizin ilk gününden 11 gün sonra gerçekleşir.

Sperm, yaklaşık beş gün boyunca verimli servikal mukusta yaşayabilir; bu, yaklaşık beş gün önce ve ovulasyon gününe kadar gebe kalma olasılığınızın yüksek olduğu anlamına gelir. Dolayısıyla, döngünün uzunluğu 24 gün ise ve süreniz 10 gün sürüyorsa, döneminizin altıncı veya yedinci gününde veya sonrasında cinsel ilişkide bulunmanız durumunda hamile kalabilirsiniz.

Düzensiz Adet Döngüleri

Menstrual siklüsünüzün, döneminizin uzunluğu stres, kilo kaybı, kilo alımı, diyet ve egzersiz ile değişebilir. Aslında birçok kadın düzensiz menstrual döngü uzunluğuna sahiptir ve bu da adet dönemlerini doğru olarak tahmin etmeyi zorlaştırabilir. Bunun nedeni, ovulasyonun zamanlamasının, döneminizin ilk gününden geriye doğru ölçülmesidir.

Bir sonraki adet döngüsünün her zamankinden daha erken başlayıp başlamayacağını bilmek her zaman mümkün olmadığından, ne zaman ovüleceğinizi doğru olarak tahmin etmek her zaman mümkün değildir. Örneğin, adetiniz genellikle 28 gün uzunluğunda ve bir ay içerisinde adet gününüz 24 gün olur ise, döneminiz sırasında veya hemen sonrasında hamile kalmanıza bir ışık yakılmış demektir.

Düzensiz Kanama

Düzensiz adet sürelerine ek olarak, birçok kadın düzensiz kanamalar yaşayabilir ve bu düzenli periyotlarınız arasında oluşabilir veya uzun sürebilir. Yumurtlamak veya enfeksiyonlardan, rahimde veya rahim ağzında benign büyümelerden, kanserden dolayı veya daha önce sezaryen doğum yapmış olmanız durumlarında, düzensiz kanamalar görülebilir.

Dönemler arasında düzensiz kanamalar meydana gelirse, bir süre yanlış yapabilir ve ovülasyon tarihinizi yanlış hesaplayabilirsiniz. Uzun bir süre düzensiz kanamalarınız olursa, kanama devam ederken yumurtlamanız çok muhtemeldir. Bu sürelerden birinde korunmasız ilişki olması hamileliğe neden olabilir. Hamile kalma ihtimalinizin arttığı durumlardan biriside böyle durumlardır.

Bu konu aşağıdaki aramalarınıza cevap bulmanıza yardımcı olmuştur umarız..

  • menstrual kap nedir
  • menstrual kap fiyatı
  • menstrual kap zararları
  • menstrual kap satın al
  • menstrual cup
  • menstrual nedir kısaca
  • menstrual cup türkiye
  • menstrual kap kadınlar kulübü
▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Sizden Gelen Yorumlar
@fikriye96 -
2018-03-26 09:18:25

menstural döngü diyorlardı hep merak ediyordum ne olduğunu.

Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.