Memur E Ticaret Yapabilir Mi

Memur E Ticaret Yapabilir Mi?

Memurlar devlet kurumlarında çalışmakta olan personellere denmektedir. Devlet çatısı adı altında çalıştıkları için birçok hak ve avantajdan ücretsiz olarak yararlanmaktadır. Bu avantajların çoğu özel sektörde çalışan insanlara verilmemektedir. Ama bu avantajların yanında memurlara yasak olarak konulan kurallar da bulunmaktadır. Bu kurallar gereği memurlar ek gelir amaçlı iş kuramazlar.

Bunun nedeni ise vergi konusunda bazı ayrıcalıklara sahip olmalarıdır. Peki e ticaret yapmak isteyen memurlar için de aynı durum geçerli midir?

E ticaret, yeni yüzyıl ticareti diyebiliriz. Öyle ki bu ticaret yönteminde kişiler alışverişlerini gerçekleştirmek için herhangi bir mağazaya gitmek zorunda değillerdir. Kurulan e ticaret sitesine ulaşıp orada satılık olan ürünleri görebilirler. Stokta hangi beden ürünlerin kaldığını ve hangi renklerin bulunduğunu da öğrenebilir.

Ayrıca kıyafetler mankenlerin üzerinde bulunduğu için kendinize uygun olup olmadığını da öğrenebilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra bireylere zaman olarak çok büyük kazanç elde ettirir. Bu ürünleri almak için mağazalarda dolaşmak sürekli deneme kabinine girip çıkmak gerekmez. Dilerseniz gece geç saatlerde bile siparişlerinizi girebilirsiniz.

Alan Değil Satan Taraf Olmak

Bu nedenle bu avantajları daha büyük fırsata çevirmek isteyen kişiler alan taraf yerine satan taraf olmayı deneyebilirler. Tabii bunları uygulamak birkaç küçük işlemden geçmektedir. Öncelikle bir web sitesi açmak gereklidir. Sonrasında hangi ürünleri satacağınıza karar verip ürünleri sitenize yüklemeniz gerekmektedir. En önemli noktası ise siteniz adınıza yapacağınız reklamdır. Kaliteli bir reklam ile birlikte müşteri sayınızı arttırabilirsiniz.

Fakat bu işlemleri uygulamak istiyorsanız memur olmamanız gerekmektedir. Çünkü memurların ticaret kanununa göre herhangi bir şirket kurmalarına ya da ortak olmalarına izin verilmemektedir. Ama buna rağmen bazı memurlar yasaları kendi kılıflarına göre uydurup başkalarının adına kurarak e ticaret yapmaktadırlar.

Önerilen Paylaşım 1:AÖL Sınavı Ne Zaman Yapılıyor?

Önerilen Paylaşım 2:Aşçı Olmak İçin Ne Yapmalı?

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer