Memur Çocuğuna Burs İmkanı

Memur Çocuğuna Burs

Memur ailelerinin birçok ayrıcalığına sahip olduğunu biliyoruz. Bu ayrıcalıklara birçok aile sahip olamamasına rağmen memur ailelerinin de yararlanamadığı ayrıcalıklar bulunmaktadır. Bunun en büyük örneği ise memur çocuklarına verilmeyen burslardır. Bu neden ile memur çocukları ilkokul zamanında bile bursluluk sınavına katılım hakkı gösteremezler.

Katılıp kazansalar dahi burs hakkı elde edemezler. Aynı durum lise zamanında devam edeceği gibi lise sonrası durumda pek bir farklılık göstermemektedir.

Üniversite sınavları sonrası belli üniversiteyi kazanan memur çocukları üniversiteye kayıt yaptırdıkları sırada kesinlikle burs başvurusunda bulunamamaktadır. Bunun yanında devletin yatılı yurtlarında da kalamazlar. Bunun nedeni ise memur ailelerinin standardın üstünde maaşa sahip olmalarıdır. Bu neden ile devlet, memur ailelerinin burslara ihtiyacı olmadığı kanaatini getirmiştir.

Memur çocuğuna burs veren kurumlar nelerdir?

Memur çocuklarına burs veren vakıf ve kurumlar için direk bir isim verememekteyiz. Çünkü burs veren herhangi bir kurum, vakıf ya da şirketler de burs verecekleri çocukları belirlerken ailelerinin gelir durumunu öğrenmek için belge talep etmektedirler.

Memur çocukları bu neden ile burs alma konusunda asil listede genellikle yer almıyor. Fakat bazı vakıflar sadece memur ailelerine yardım etmek için kurulmuştur. Bu vakıflara gerekli başvurular yapıldığı takdirde ise istenen burs elde edilebilir. Ama bunun için de çocukların belli bir başarıya sahip olmaları gerekmektedir. İyi ortalamaya sahip öğrenciler burs kazanabilecektir.

Tabi her kimin çocuğu olunursa olunsun çalışmayana birşey yok. O yüzden sevgili öğrenciler elimizden geldiğince ülkemiz ve kendi hayatımızın geleceği için daha fazla okumalı ve çalışmalıyız 🙂

Önerilen Paylaşım 1:Mide Küçülmesi için Neler Yapılabilir

Önerilen Paylaşım 2:Özel Güvenlik Maaşları

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: ASLI GÜNGÖR

Film meraklısı ve film tavsye etmeyi seven birisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer