MArs’a Atom Bombası Atsak Ne Olur ?

Elon Musk Güney Afrika asıllı Amerikalı mucit ve girişimcidir. SpaceX’in kurucusu ve Tesla Motors ile PayPal’ın kurucu ortaklarındandır. SpaceX’te CEO ve baş tasarımcı; Tesla Motors’da başkan, CEO ve ürün mimarı olarak görev yapmaktadır.

Mars’a Atom Bombası Atsak

Yeni çağın Nikola Tesla’sı Elon’un Mars ile ilgili planları bulunuyor.
Mars’ı Atom Bombası ile bombalasak mı? (Saçma gelebilir ama mantıklı.)
Elon Musk’un hedefi 10-20 yıl içerisinde Mars’a insan göndermek. Elon Musk, “Şimdiden yaşamı Dünya’nın ötesine taşımamız oldukça önem taşıyor. Bu, Dünya tarihinin dört milyar yıllık süresinin sonundaki ilk imkanımız ve bu pencere uzun bir süre boyunca açık kalabilir -ki öyledir diye umuyorum- ya da kısa bir süreliğine açık kalabilir. Tedbirli olmalıyız ve şimdiden bir şeyler yapmalıyız” diyor. Gezengenimiz dışında başka bir gezegende kolonileşmemizin zamanı geldini söylüyor.
Ama nasıl olacak?

Dünya ve Mars

Bizim Güneş Sistemimizde Dünya’dan göçmek zorunda kalırsak gidebileceğimiz ilk gezegen Mars ama Mars’taki atmosfer bizimki kadar yok. Böyle bir ortamda ancak akvaryum tarzı kubbeler içinde yaşam olabilir. Mars’ta yaşayabileceğimiz bir atmosfer gerekiyor.
Peki insanoğlu Mars’ta atmosfer oluşturabilir mi? Geçtiğimiz günlerde bir programa katılan Elon Musk’a bu konuda şöyle diyor:

Elon Musk Mars’da atmosfer oluşabilmesi için gezegenin ısınması gerektiğini söylüyor. Bu biraz zaman istiyor. Fakat Mars’a atom bombaları atarak bu süreci hızlandırabiliriz.
İşe yarayabilir mi?

Mars’ı Atom Bombası ile bombalasak mı? (Saçma gelebilir ama mantıklı.)

Bilim adamlarına göre evet. Uzun zamandır Mars gezegenine yerleşmek insanoğlunun istediği bir şey. Mars’ta insanların yaşayabileceği bir ortam kurulduktan sonra Mars’ın kutuplarının hidrojen bombası ile patlatılması,sonrasında gelecek on yıl içinde sera etkisiyle sıcaklıklarda yükselme ve su kaynağında artış sağlanması bekleniyor.
İşte bu yüzden Mars’ı bombalamak mantıklı geliyor.
Mars’ı Atom Bombası ile bombalasak mı? (Saçma gelebilir ama mantıklı.)

Ne kaybederiz ki?

Ülkelerin kendi güvenliklerini sağlama almak için ve tehdit unsuru olarak bulundurdukları atom bombalarından başka kaybedecek bir şeyimiz yok. Bunları kullanarak Mars’ta canını alacağımız herhangi bir canlı da yok. Bu yolla dünyadaki bütün atom bombalarından kurtulabiliriz.

Eğer bu proje gerçekleştirilirse Dünyada milyarlarca insanın ölümüne sebep olabilecek atom bombalarıyla Mars’ta hayat oluşturmaya çalışmamız epey ironik olacak.

Önerilen Paylaşım 1:Kuzen Gezegen "Kepler 452b"

Önerilen Paylaşım 2:BMW 330xd teknik özellikleri ve yakıt tüketimi

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

3 Yorum(lar)

  1. Mars’a atom bombası atmak çok riskli bir iş. Düşünsenize, Mars’a atom bombası atıyorsunuz ama atom bombasında bir hata oluşuyor ve atom bombası atmosfer dışına çıkamadan patlıyor. Böyle bir olasılıkta var bu yüzden atılması çok zor.

  2. Bir zamanlar, sanırım soğuk savaş döneminde amerika gücünü göstermek için aya atom bombası atmayı planlıyormuş, bunu da düşünmezler diye umuyorum..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mars'a atom bombası atmak çok riskli bir iş. Düşünsenize, Mars'a atom bombası atıyorsunuz ama atom bombasında bir hata oluşuyor ve atom bombası atmosfer dışına çıkamadan patlıyor. Böyle bir olasılıkta var bu yüzden atılması çok zor.

Bir zamanlar, sanırım soğuk savaş döneminde amerika gücünü göstermek için aya atom bombası atmayı planlıyormuş, bunu da düşünmezler diye umuyorum..

yada en güzeli ben size sorayımi MArs kalkıp ta DÜnya'ya atom bombası atsa ne olur ? :P


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer