menü resmi

MArs’a Atom Bombası Atsak Ne Olur ?

Elon Musk Güney Afrika asıllı Amerikalı mucit ve girişimcidir. SpaceX’in kurucusu ve Tesla Motors ile PayPal’ın kurucu ortaklarındandır. SpaceX’te CEO ve baş tasarımcı; Tesla Motors’da başkan, CEO ve ürün mimarı olarak görev yapmaktadır.

Mars’a Atom Bombası Atsak

Yeni çağın Nikola Tesla’sı Elon’un Mars ile ilgili planları bulunuyor.
Mars’ı Atom Bombası ile bombalasak mı? (Saçma gelebilir ama mantıklı.)
Elon Musk’un hedefi 10-20 yıl içerisinde Mars’a insan göndermek. Elon Musk, “Şimdiden yaşamı Dünya’nın ötesine taşımamız oldukça önem taşıyor. Bu, Dünya tarihinin dört milyar yıllık süresinin sonundaki ilk imkanımız ve bu pencere uzun bir süre boyunca açık kalabilir -ki öyledir diye umuyorum- ya da kısa bir süreliğine açık kalabilir. Tedbirli olmalıyız ve şimdiden bir şeyler yapmalıyız” diyor. Gezengenimiz dışında başka bir gezegende kolonileşmemizin zamanı geldini söylüyor.
Ama nasıl olacak?

Dünya ve Mars

atom bombası

Bizim Güneş Sistemimizde Dünya’dan göçmek zorunda kalırsak gidebileceğimiz ilk gezegen Mars ama Mars’taki atmosfer bizimki kadar yok. Böyle bir ortamda ancak akvaryum tarzı kubbeler içinde yaşam olabilir. Mars’ta yaşayabileceğimiz bir atmosfer gerekiyor.
Peki insanoğlu Mars’ta atmosfer oluşturabilir mi? Geçtiğimiz günlerde bir programa katılan Elon Musk’a bu konuda şöyle diyor:

Elon Musk Mars’da atmosfer oluşabilmesi için gezegenin ısınması gerektiğini söylüyor. Bu biraz zaman istiyor. Fakat Mars’a atom bombaları atarak bu süreci hızlandırabiliriz.
İşe yarayabilir mi?dünya

Mars’ı Atom Bombası ile bombalasak mı? (Saçma gelebilir ama mantıklı.)

Bilim adamlarına göre evet. Uzun zamandır Mars gezegenine yerleşmek insanoğlunun istediği bir şey. Mars’ta insanların yaşayabileceği bir ortam kurulduktan sonra Mars’ın kutuplarının hidrojen bombası ile patlatılması,sonrasında gelecek on yıl içinde sera etkisiyle sıcaklıklarda yükselme ve su kaynağında artış sağlanması bekleniyor.
İşte bu yüzden Mars’ı bombalamak mantıklı geliyor.
Mars’ı Atom Bombası ile bombalasak mı? (Saçma gelebilir ama mantıklı.)

Ne kaybederiz ki?

Ülkelerin kendi güvenliklerini sağlama almak için ve tehdit unsuru olarak bulundurdukları atom bombalarından başka kaybedecek bir şeyimiz yok. Bunları kullanarak Mars’ta canını alacağımız herhangi bir canlı da yok. Bu yolla dünyadaki bütün atom bombalarından kurtulabiliriz.

Eğer bu proje gerçekleştirilirse Dünyada milyarlarca insanın ölümüne sebep olabilecek atom bombalarıyla Mars’ta hayat oluşturmaya çalışmamız epey ironik olacak.

Bu konu aşağıdaki aramalarınıza cevap bulmanıza yardımcı olmuştur umarız..

  • mars hakkında bilgi
  • mars’ta yaşam
  • mars haberleri
  • mars sıcaklığı
  • mars özellikleri
  • mars rengi
  • mars nedir
  • mars filmi
▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Sizden Gelen Yorumlar
@Ayşegül -
2018-04-02 23:35:21

Mars'a atom bombası atmak çok riskli bir iş. Düşünsenize, Mars'a atom bombası atıyorsunuz ama atom bombasında bir hata oluşuyor ve atom bombası atmosfer dışına çıkamadan patlıyor. Böyle bir olasılıkta var bu yüzden atılması çok zor.

@Vildan Ağçal -
2018-03-14 01:34:50

Bir zamanlar, sanırım soğuk savaş döneminde amerika gücünü göstermek için aya atom bombası atmayı planlıyormuş, bunu da düşünmezler diye umuyorum..

@gelsenek -
2017-11-04 08:35:17

yada en güzeli ben size sorayımi MArs kalkıp ta DÜnya'ya atom bombası atsa ne olur ? :P

Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.