menü resmi

Manikür-Pedikürcülük Mesleği Hakkında Bilgi ?

Manikür ve pedikür nedir? Manikürcülük nedir? Pedikürcülük nedir?

Manikür-pedikür işleri, ülkemizin büyük bir kısmında ilgi gören bir meslek grubu olmasa da İstanbul ve İzmir gibi büyük şehirlerin zengin semtlerinde bu alanda çalışan kişiler oldukça iyi gelirler elde ediyor.

Özellikle kişisel bakım üzerine kurulan kuaförler iyi bir tanınmışlık yakalayabilirse aylık gelirleri 50.000 TL’yi aşabiliyor. Dolayısıyla da ülke düzeyinin çok üstünde bir fiyat ile bu işi yapmış oluyorsunuz.

Özellikle zengin ve varlıklı bayanlar ve kişisel bakımına önem veren kişiler tarafından sık sık ziyaret edilen manikür-pedikür salonları, genellikle çok programlı liselerden mezun olan kişiler ile oluşturulmuş kadrolara sahip oluyor.

manikur-pedd

Çok programlı liselerde yetişen öğrenciler, genel olarak ileriye dönük zanaat getiren meslekler üzerinde eğitildiği için bu liseden çıkan öğrenciler bu tür mesleklere daha yatkın oluyor.

Genel olarak dikkat ve titizlik isteyen, görme konusunda herhangi bir sıkıntısı olmayan ve güncellikleri takip eden kişiler bu konuda daha başarılı oluyor. Son zamanlarda gitgide insanların bu bakımlara önem verdikleri ve bu işi yapan insan sayısının arttığı görülüyor. Birçok insan için güzel bir meslek haline geliyor.

Ayrıca gün içerisinde sürekli olarak müşteriler ile muhabbet içerisinde olacağı için cana yakın ve samimi manikür-pedikürcüler, bayanların tercih listelerinde ilk sırada yer alıyor.

▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.