menü resmi

Lazer Epilasyon Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Lazer Epilasyon yaptırmayı düşünüyorsanız bu makalemizi mutlaka sabırla okumanızı tavsiye ediyorum. Bilinmelidir ki tüylenmenin her türlü sorununu çözecek en etkili yöntemlerden birisi Lazer Epilasyon yöntemidir. Genetik veya farklı sebeplerden dolayı birçok kişi aşırı tüylenme sorunu ile karşı karşıya kalmaktadır. Uzmanlar, özellikle 18 yaş ve 25 vurgusu yapmaktadır. Yani tüylenmenin en çok görüldüğü yaş 18 ile 25 yaş arasıdır.

Lazer Epilasyon Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Uzmanlar, her sene yaptıkları araştırmaların tüylenme oranının daha çok olduğunu gözlemlemiştir.

İstenmeyen tüylerden nasıl kurtuluruz?

Uzmanlar, tüylerden kurtulmak isteyen kişilerin geçmişte yaptıklarını sorduğu zaman, hemen her yöntemi denedik cevabını almıştır. Bunlar arasında; ağda, tüy döken kremler, çekme, vs. yöntemlerdir. Bu yapılan yöntemler her zaman kalıcı olmamıştır.

Birçok kişi kendi aralarında konuştukları çözümlemeler ile gerçekten işe yarayan epilasyonu yanlış bilirler. Bunu söylememizin sebebi Epilasyon Yöntemlerinin olmasından dolayıdır. Buna göre; İğneli epilasyon olarak en çok bilinen yöntemdir. Bu yöntemin iz bırakma ve enfeksiyon gibi yan etkilerinin olduğu doğrudur. Ancak uzmanlar, zaten bu yöntemi tavsiye etmezler.

Burada bilinçli bir şekilde gerçekten zaman kaybettirmeyen bir yöntem belirlemeliyiz.

Epilasyon Yöntemleri Nelerdir?

Eskiden yapılan birçok yöntem artık şimdi kullanılmıyor. Bunun için eskiden düşünülen her şeyi kenara bırakmalısınız. Gelişen teknoloji sayesinde, iz bırakmayan ve gerçekten çok etkili epilasyon yöntemleri geliştirilmiştir.

Epilasyon Yöntemleri Nerelerde Kullanılır?

Örneğin lazer yöntemi ile; bacak, yüz, leke gibi alanlarda kullanılır ve oldukça etkilidir.lazer epilasyon

M Gentlelase Plus Lazerin Avantajları Nelerdir?

Bu lazerin avantajları oldukça fazladır. Sizlere anlayacağınız şekilde izah etmek istiyorum. Kısacası;  Lazerin yaydığı yüksek enerji ve ışının cilde zarar vermeden emilmesini sağlar. Bunun için kıl folikülü kullanılır. İşleyişi; Lazerden çıkan yüksek enerji hemen ısıya çevrilir ve uygulandığı bölgeye zarar vermeden kıl folikülünü hedef alır. Sonrasında cryogen adlı gaz ile deri altında soğutma işlemi başlatılır, cilt kesinlikle zarar görmez.

Lazer epilasyon hakkında doğru bilinen yanlışlar

M Gentlelase Plus Lazeri Ağrı Yapar mı?

Cryogen ismi verilen gaz ile soğutma işlemi sırasında ağrı yaşanabilir. Ancak bu ağrı kesinlikle şiddetli değildir. Yani uygulanan kişiye lokal anestezi verilmez.  Ayrıca söylemek gerekir ki M Gentlelase Plus Lazeri oldukça hızlı bir lazerdir. En uzun sürecek alanları en fazla bir saatte, diğer basit bölgeleri on dakika kadar sürede sonuçlanır.

M Gentlelase Plus Lazeri Herkese Uygulanır mı?

Koyu renkli insanlarda da bu tedavi yöntemi uygulanabilir.

Lazer Epilasyon Kaç Seans Gerektirir?

Yapılan bölgelere göre değişir ama size yinede bilgiler verelim. En az dört ila altı seans arası gerekebilir. Dirençli bölgeler için uzmanlar, sekiz ila on seans arası gerektiğini dile getirir. Ayrıca bu seans aralıkları sekiz ila on iki haftada bir kez olacak şekildedir.

Lazer Epilasyon Yazın Yapılır mı?

Lazer Epilasyon yaz mevsiminde yapılabilir. Tabi bunun için ek yöntemler gereklidir. Yani tüylerin güneşten korunması vb. gibi yöntemlere ihtiyaç duyulur. Doktor kontrolünde yapılacak basit testler ile son söz söylenecektir.

Lazer Epilasyonun Başarılı Olması İçin

Uzmanlar, üç madde ile verilen bu ayrıntıların kişilerde olması/olmaması durumunda uygulanan yöntemin daha başarılı olacağını söylemektedir. Bunlar;

-Açık tenli kişiler

-Kalın kıl yapısı olan kişiler

-Hormonal dengesizliklerin olmaması

Bunlar sizlerde varsa seans aralıkları düşer ve sonuç hızla alınır. Diğer ten/kıl/yapı sahibi kişilerin sadece biraz daha fazla seans gerektirdiğini, sonucun her zaman olumlu olacağını söyleyebiliriz.

Lazer Epilasyon Uygulanan Bölgelere Ne Olur?

Yaptıracak kişilerin çoğu bunu sormaktadır. Açıklayalım; fazla olmamakla beraber hafif kızarıklıklar olabilir. Bu durum uygulama sonrası bir saat içersinde gerçekleşir. Daha sonra kişiden kişiye göre değişir ancak en fazla üç günde geçer.

Lazer Epilasyon Yaptırmadan Önce Bunlara Mutlaka Dikkat Ediniz

Lazer epilasyon tedavisine başlamadan önce, iyi sonuçlar alabilmek için en az bir ay öncesinden bazı durumlara dikkat etmelisiniz. Bunlar; bir ay öncesinden ağda, tıraşlama, çekme gibi durumlardır. Bunlardan uzak durmanızı tavsiye ediyoruz.

Bu konu aşağıdaki aramalarınıza cevap bulmanıza yardımcı olmuştur umarız..

  • lazer epilasyon hakkında yorumlar
  • lazer epilasyon zararları
  • lazer epilasyon sonrası hangi krem kullanılmalı
  • lazer epilasyon sonuçları
  • lazer epilasyon yaptıranlar
  • lazer epilasyon hakkında doğru bilinen yanlışlar
  • buz lazer epilasyon
  • antibiyotik kullanırken lazer epilasyon yapılırmı
▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.