Kuru Saç Derisi Hakkında

Kuru kafa derisi, kılın doğal güzelliğini etkileyen ve saç dökülmesi veya utanç verici olabilecek, saçlı deri kabuğunun pürüzlülüğünü veya pullu olmasını ifade eder. Kuru kafa derisi için evde ilaçlar saçlarınızın sağlığını, parlaklığını ve güzelliğini etkilemeksizin bu pul pul deri parçacıklarının kalıcı olarak uzaklaştırılmasında oldukça etkilidir.kuru-sac-derisi

Kuru Saç Derisinin Nedenleri

 

Fiziksel Koşullar

Bazen sebase bezlerin, saç derisinin kuruluğuna neden olan salgılama oranı düşüktür. Buna ek olarak, aşırı miktarda kafa derisi terlemesi, kafa derisinin tüm besleyici ve koruyucu yağ filmini çıkararak kuru, kaşıntılı saçlı kafa derisine yol açabilir.

Çevresel Koşullar

Çoğu zaman, sıcak nemli iklim, aşırı soğuk iklim, sert soğuk rüzgarlar, sert su, kirli su temini veya çevrenizdeki su kaynakları veya çevre içerisindeki bazı zehirli kimyasallar veya minerallerin yüksek yüzdesi çevre koşulları kurumaya yol açabilir.

Diyet

Vücudun düşük hidrasyon durumu, aşırı alkol, kafein veya dehidrasyona yol açan ilaçlar ve bazı hormonal açıklar ve yağ asidi sentezine müdahale eden metabolik sorunlar, bozulmuş saç ve kuru kafa derisine yol açabilir.

Saç Ürünleri

Saç kurutma makinesi, saç kozmetiği ve saç bakım ürünlerinde kullanılan diğer kimyasalların yanlış seçimi ve aşırı kullanımı, kafa derisinin kuruluğuna neden olabilir.

Kuru Saç Derisi İçin Evde Acil Durumlar

 

Doğal Klimalar

1. Ağaç yağı. Çay ağacı yağı, çeşitli saç bakımı ürünlerinde bulunur, ancak saç kremiinizi, kremi şişenizdeki çay ağacı yağı ile karıştırarak da güçlendirirsiniz (2 çay kaşığı yeterlidir)

2. Bal. Saç kremi cihazınıza 1 çay kaşığı bal ilave edin ve şampuan sonrası periyodik olarak kullanın (normal kondüsyonerleri gibi).

3. Elma sirkesi. Aloe vera, biberiye, kırmızı yonca, kekik, ısırgan otu, dulavratotu, karpuz, armut, cadı elması gibi otlar bir şişe sirke ile birleştirilerek kendi sirke durulamanızı hazırlayabilirsiniz. 5 hafta boyunca periyodik olarak şişeyi çalkaladıktan sonra, kuru kafa derisinin belirtilerini hafifletmek için çözeltiyi filtreleyip, yıkandıktan sonra durulayın.

Doğal Saç Maskeleri

1. Bal ve Yağ Maskesi

2. Yağlı Saç Maskesi

3. Yumurta ve Yağ Maskesi

4. Mayonez Saç Maskesi

5. Avokado Saç Maskesi

Günlük İpuçları

1. Uygun Saç Ürünleri’ni seçin. Aşırı kuruluk ve ajitasyona neden olan sodyum lauril sülfat gibi sert kimyasallardan arındırılmış saç bakım ürünleri seçtiğinizden emin olun.

2. Aşırı stil kullanmaktan kaçının. Saçınızı aşırı derecede şekillendirmeyin, aşırı körük kullanımı, üfleme-kurutma, kılları düzeltme ve uygulamanız, saç derinize ve saç kalitesine nihayetinde bir masraf götüren jelleri.

3. Sağlıklı bir diyet yapın. Diyetinizde, sağlıklı saç derisi ve saçlar için besleyici ve antioksidan sağlayan meyve, sağlıklı ve organik sebze ve protein alımını artırın.3 yorum
@point - 2017-07-14 19:40:07

Saç derisinin kuru olması ile kepek oluşuyor.


@Naz Nazlanmaz - 2017-07-14 17:27:58

Çok haklısınız yararlı paylaşım olmuş ellerinize sağlık :P


@land liability insurance - 2017-06-29 03:53:19

kuru saçlarda daha fazla kepek olurmuş dopru mu ?www.gencturkhaber.com - ANASAYFA

Saç derisinin kuru olması ile kepek oluşuyor.

Çok haklısınız yararlı paylaşım olmuş ellerinize sağlık :P

kuru saçlarda daha fazla kepek olurmuş dopru mu ?