Kulak Ağrısına Ne İyi Gelir ?

Kulak ağrısına ne iyi gelir ve kulaklarımızda olan ağrılarla başaçıkabilmek için neler yapabiliriz ? Öncelikle şunu belirtelim eğer imkanınız var ise hemen bir doktora gitmelisiniz, sonra hala bir çözüm bulamadım diyorsanız o zaman kulak ağrınız için birkaç yöntemi sizlerle paylaşalım.

Kulak ağrısı vücudunuzdaki herhangi bir organdan kaynaklı olarak oluşabilir. Kulak ağrısı kulaktaki yada diğer herhangi bir organ yüzünden oluşabilir.

Kulağun kendisinden kaynaklı olarak oluşan ağrılara, Primer Otalji denir. Eğer kulağınızdaki ağrı diğer organlardan kaynaklanıyor ve aslında kulağınızda bir sorun yok ise, bu ağrıya ise seconder otalji denir.

Kulak Ağrısına Ne iyi Gelir ?

Doktor tarafından önerilen tedavi yetersiz kaldıysa ve özellikle geceleri uyuyamıyorsanız o zaman aşağıdaki yöntemleri kulak ağrınız için kullanabilirsiniz. Nedir bu yöntemler ?

Şimdi bu yöntemleri nasıl kullanacağınıza geçelim.

1.  Sarımsak Suyu

Öncelikle kulak ağrılarının genelde kulakta oluşan iltihaplar tarafından olduğu görülmektedir. Bunun için iltihapların geçmesi ile kulak sağlığı da eski haline dönecek ve ağrı kalmayacaktır. Bunun için bildiğimiz doğal antibiyotik olan sarmısaktan faydalanabiliriz.

Sarımsağı küçük parçalar halinde keserek ister ezerek istersenizde elinizle, parmağınızla sıkarak suyunu çıkartınız. Çok fazla olmasına gerek yok zaten. 1-2 damla sarımsak suyunu kulağınıza damlatınız ve bekleyiniz. Parmak ucunuzu suya değdirininiz ve sonra aynı şekilde kulağınızın içerisine değdirin.

İltihap geçmeye ve kulak ağrınız da dinmeye başlayacaktır.

2. Soğan Suyu

Sarımsak ve soğan amca çocukları galiba. Birçok özellikleri benziyor. Soğan da aynı sarımsak gibi antibiyotik özelliğe sahiptir.

Aynı şekilde bir soğanı rendeleyin ve bir kap içerisinde sıkarak suyunu çıakrınız. Aynı şekilde parmak ucunuzu soğan suyuna değdiriniz ve sonra kulağınızın içerisine değdiriniz.

3. Zeytinyağı

Zeytinyağı kulak ağrısına iyi gelir. Kulak ağrısı için zeytinyağı kullanmanın bazı önemli şartları vardır. Birincisi, zeytinyağı saf olmalı. İkincisi ise, zeytinyağı ılık olarak kulağa aktarılmalı. Bir tencerede bulunan suyun üzerine bir kaç damla zeyin yağı damlatınız. Suyun ne kadar olduğu önemli değil.

Buradaki amacımız zeytinyağını ısıtmak. Ilık olmasını sağlamak. O yüzden ne kadar olduğuna bakmadan tenceredeki suyun üzerine 3-4 damlazeytinyağı damlatınız ve suyu ısıtınız. Tam sıcak olmadan zeytinyağı hafif ısındığı ve ılık olduğu zaman parmağınız yardımıyla kulağınıza damlatın.

4. Sıcak Etki

Son yöntemde sıcak bir etki ile kulak ağrınızı dindirebilirsiniz. Buradaki asıl mesele, ısıtılmış bir eşyayı zarar vermeyecek ve hava alabilecek şekilde kulağınıza uygulamanızdır.

Bunun için genelde sıcak havlu kullanılmaktadır. Bir ütü ile yada başka türlü temiz ve hijyenik olacak şekilde havluyu ısıtınız. Çok fazla ısıtmayınız, kulağınıza değdiğinde çok fazla rahatsız etmeyecek şekilde ısıtınız.

Hafif rahatsız edebilir, ki zaten bu olmalı. Bu şekilde havlu kulağınızda bekleyiniz. Havluyu kulağınızın üzerine koyunuz ve kulağınız yanlardan hava almayacak şekilde çok hafia bastırınız. Sonra bırakın havlu kulağınızın üzerinde kalsın.Doktor tedavisinin yetersiz olduğu zamanlarda evlerinizde kulak ağrısı için bu yöntemleri uygulayabilirsiniz. Fakat tekrardan belirtiyoruz, kulak ağrılarınız için öncelikle bir doktora gidiniz.

Kulağınızda ne olduğunu tam olarak bilmeden geçici çözümlere güvenmeyiniz. Doktor ile konuşarak bilgiler almayı ihmal etmeyiniz.6 yorum
@gloriazy3 - 2017-06-22 22:26:14

Gay blogging service, Daily photos http://shemales.stars.erolove.in/?entry-reece


@janellepq4 - 2017-06-21 22:37:51

Анальный секс, фото галереи анала, секс фото http://luchshie.lesbijanki.hotblog.top/?page.kaylah


@NURAY - 2017-06-19 07:48:48

kulak ağrısı bu yazı için teşekkür ederiz. admin


@Melik - 2017-06-05 14:48:14

kulak ağrısı için sıcak havlu Bilgiler için teşekkürler.


@Kahraman - 2017-06-04 18:39:51

kulak ağrısına ne iyi gelir merhaba bu yazınız için teşekkür ederiz.


@Fikri - 2017-06-01 19:03:07

kulak ağrısı yasemin sen kimsinwww.gencturkhaber.com - ANASAYFA

Gay blogging service, Daily photos http://shemales.stars.erolove.in/?entry-reece

Анальный секс, фото галереи анала, секс фото http://luchshie.lesbijanki.hotblog.top/?page.kaylah

kulak ağrısı bu yazı için teşekkür ederiz. admin

kulak ağrısı için sıcak havlu Bilgiler için teşekkürler.

kulak ağrısına ne iyi gelir merhaba bu yazınız için teşekkür ederiz.

kulak ağrısı yasemin sen kimsin