KPSS Tarihleri Açıklandı

KPSS Tarihleri

Milyonlarca insanın beklediği sınavlardan biride kamu personeli seçme sınavıdır. Milyonlarca kişinin beklediği sınav tarihleri nihayet bugün açıklandı.

Sınav Temmuz Ayında Yapılacak

ÖSYM tarafından açıklanan bilgilerine sınav bu yıl diğer dönemlerden daha farklı bir zamanda yapılacak. Lisans mezunu adayların gireceği bu sınavın 22 Temmuz 2018 tarihinde yapılmasına karar verildi. Başvurular ise 10 Mayıs’ta başlayıp 21 Mayıs tarihine kadar sürecek.

Bunun yanında ÖSYM tarafından açıklanan diğer verilerde ise KPSS Alan sınavları 28-29 Temmuz, öğretmenlik alan bilgisi oturumu ise 5 Ağustos tarihinde yapılacağı öğrenildi.

Sınav Ücreti

Sınav tarihlerinden çok kısa bir süre sonra sınav ücretlerinin de açıklanacağı biliniyor. Şuan kurum tarafından henüz net bir açıklama gelmedi. Ama geçtiğimiz dönemde alan katılım sınavından 40 TL, genel yetenek ve eğitim sınavına katılacak kişilerden ise 60 TL alınmıştı. Yine gelecek yılın Temmuz ayında yapılacak olan Kamu Personeli Seçme Sınavından da bu civarda bir sınav ücretinin alınacağı düşünülüyor. Tabi önümüzdeki günlerde bu durumu resmi site üzerinden öğrenmek mümkün olacaktır.

Adayların bu sınava başvuruda bulunabilmesi için başvuru merkezlerine gitmesi gerekir. Bu kural zorunlu olarak tutulmuştur. Adaylar sadece resmi iş günlerinde bu merkezlere giderek görüşme yapabilirler. Başvuru merkezleri de başvuru zamanı olan Mayıs ayı geldiğinde ÖSYM’nin resmi sitesinde yayınlanacaktır. Adaylar yapılacak olan sınavın hangi oturumuna girecek ona karar vermelidir. Buna göre adaya özel olarak bir oturumun açıklanması mümkün olur.

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

Yazar Hakkında: CANSU KUTLU

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir