menü resmi

Kornea İncelmesi Hakkında Bilgi

Kornea İncelmesi Hakkında Bilgiler

Uzun süre televizyon veya bilgisayar izlenmesi ya da devamlı olarak gözlerin kaşıtılması kornea incelmesi denilen rahatsızlığın ortaya çıkmasına neden olabilir. Gözümüzü taşımamız durumunda mercek giderek incelenmektedir. Bu durumda özellikle gözlük kullanılması bile görme açısının düzelmesine yardımcı olmayabilir.

Özellikle gençlerde ortaya çıkabilecek rahatsızlıklar arasında yer almaktadır. Çoğu zaman devamlı olarak gözlerin karşılanması durumunda incelen kornea nedeniyle görme bozuklukları ortaya çıkabilir. Bu nedenle daha dikkatli hareket edilmesi gerekmektedir.

Kornea İncelmesi Risk Grubu

Ergenlik döneminde ortaya çıkabilecek olan rahatsızlık kırklı yaşlara kadar riskli olmaktadır. Çoğu zaman bu hastalığa yakalanan kişiler kendilerini hipermetrop ya da miyop sanabilirler. Bu nedenle mutlaka doktora gidilmesi ve uzman doktor tarafından yapılacak kontrollerin ardından tanının konulması gerekir.

kornea incelmesi

Ergenlik döneminden kırklı yaşlara kadar dikkat edilmesi gereken rahatsızlıklar arasında yer almaktadır. Her 100 gençten birinde ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle özellikle gençlerin daha çok dikkat etmesi gerekmektedir. Oluşabilecek rahatsızlık durumunda özellikle görme bozukluğu ortaya çıkabilecek rahatsızlığa karşı mutlaka dikkatli hareket etmesi gerekir.

Ortaya çıkması durumunda bu rahatsızlık nedeniyle görme durumunun tamamen kaybolması söz konusu olabilir. Bu nedenle gözünüzü kaybetmek istemiyorsanız mutlaka bu hastalığa karşı dikkatli hareket etmeniz gerekir. Özellikle bol bol havuç tüketilmesi hastalık konusunda etkili olmaktadır.

Kornea İncelmesi Sonuçları

Çoğu zaman gençlerde ortaya çıkabilecek rahatsızlıklar arasında yer alan kornea incelmesi sonuçları özellikle kişinin kör olmasına neden olmaktadır. Göz zaman içerisinde kendini yenileyen bir organ olmadığından özellikle dikkat edilmesi gerekir. Dikkat edilmemesi durumunda incelen kornea nedeniyle gözdeki körlük ortaya çıkabilir. Bu durumda kornea nakli yapılması gerekmektedir.

Giderek incelen kornea nedeniyle görme bozuklukları ortaya çıkmaktadır. Özellikle kişinin devamlı olarak gözünü kaşıması veya uzun süre televizyon ve bilgisayar gibi cihazların karşısında durması zaman içerisinde bu sorun ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Miyop veya hipermetrop gibi rahatsızlıklar durumunda kişinin yanlış algılanmasından ortaya çıkabilecek sorunla özellikle tedavi sürecinin geciktirilmesine neden olabilir.

Kornea İncelmesi Nasıl Tedavi Edilir?

Çoğu zaman gençlerde yaşanan rahatsızlığa karşı özellikle kornea incelmesi tedavi süreci korneanın nakli ile sonuçlanmaktadır. Bu nedenle kornea incelmesi durumunda körlük ortaya çıkabileceği için kornea nakli yapılması gerekmektedir. Aksi durumda kişinin kör olması kaçınılmaz olmaktadır.

Kornea nakli yapılması durumunda özellikle gözün korneayı kabul etmemesi durumunda sorun yaşanabilir. Bu nedenle yapılacak olan nakil işlemlerinin ardından doktor kontrolünde dikkatli hareket edilmesi gerekmektedir.

Devamını Okumak için TIKLAYINIZ
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.