Köpeklerin Kulakları Neden Kesilir

Köpeklerin kulaklarını kesmek sizce ilk kimin aklına gelmiş olabilir ? Siz hiç köpeklerin kulaklarını kesmenin faydalı olabileceğini düşündünüz mü ?

Öncelikle her köpeğin kulağının kesilmediğini bilmemzi gerekiyor, hani köpeklerin kulakları kesiliyormuş diye evde beslediğimiz köpeklerin kulaklarını sakın kesmeyelim.

Bu paylaşımda köpeklerin kulakları neden kesilir onu listeleyelim.

Köpeklerin Kulakları Neden Kesilir

  • Dağda yaşayan ve genelde koyun-keçi hayvanlarını korumakla sorumlu çoban köpeklerinin kulakları kesilir. Bunun nedeni köpeğin kurt ile kavga etmesi durumunda kurdun köpeğin kulaklarını ısırarak zarar vermesinin önüne geçmek için. Kurt köpeğin kulağını arkadan yakalarak boynunu kırabilir.
  • Köpek gibi hayvanların kavga anında ilk önce birbirlerinin kulaklarına saldırırlar. Köpeklerin kulakları çokhassastır ve kulağını kaptıran köpek pes etmekten başka yolu yoktur. Bu sebeple köpeğinin pes etmesini ve kulağını rakibine kaptırmaması için kulakları kesilir.
  • Son sebep ise bazı insanların sırf köpeklerinin görünüşünü değiştirmek ve köpeği daha güzel görüneceklerine inandıkları için köpeklerin kulaklarını keserler.

köpeklerin kulakları genelde bu iki nedenden ötürü kesilmektedir. Fakat bilinmesi gereken nokta, eğer bir köpeğin kulağını keserseniz köpeğin duyma yetisi zarar görür ve artık eskisi gibi duyamaz.

Köpeğin kulağı kesilirse kulağını dış ortamdan koruyacak, tozdan, pislikten koruyacak durumu ortadan kalkar ve kulakları mikrop kapabilir.

Siz siz olun sakın ha sakın köpeklerin kulaklarını kesmeyin. Zaten lazım olmazsa Allah onlara kulak vermezdi.

Düşünün birisi gelip sizin kulaklarınızı kesiyor bu ne kadar hoş olurdu. Köpeklerin de bir can taşıdığını ve nasıl doğmuşlarsa o halleriyle sevilmeyi beklediklerini unutmayınız.

Bu konu hakkında görüşlerinizi bizimle aşağıdaki yorum formunu kullanarak bildirebilirsiniz.

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

3 Yorum(lar)

  1. Neden kesiyorsunuz köpeklerin kulaklarını anlamıyorum. Allah onu öyle yaratmış ne istiyorsunuz birileri sizin kulağınızı kesse nasıl olurdu acaba ? Kesenlere söylüyorum bunu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hayvanların kulaklarından ne istiyorsunuz ya

Neden kesiyorsunuz köpeklerin kulaklarını anlamıyorum. Allah onu öyle yaratmış ne istiyorsunuz birileri sizin kulağınızı kesse nasıl olurdu acaba ? Kesenlere söylüyorum bunu.

Bu insanlık değil ya bu canilik !!