menü resmi

Köpeklerin Kulakları Neden Kesilir

Köpeklerin kulaklarını kesmek sizce ilk kimin aklına gelmiş olabilir ? Siz hiç köpeklerin kulaklarını kesmenin faydalı olabileceğini düşündünüz mü ?

Öncelikle her köpeğin kulağının kesilmediğini bilmemzi gerekiyor, hani köpeklerin kulakları kesiliyormuş diye evde beslediğimiz köpeklerin kulaklarını sakın kesmeyelim.

Bu paylaşımda köpeklerin kulakları neden kesilir onu listeleyelim.

Köpeklerin Kulakları Neden Kesilir

 • Dağda yaşayan ve genelde koyun-keçi hayvanlarını korumakla sorumlu çoban köpeklerinin kulakları kesilir. Bunun nedeni köpeğin kurt ile kavga etmesi durumunda kurdun köpeğin kulaklarını ısırarak zarar vermesinin önüne geçmek için. Kurt köpeğin kulağını arkadan yakalarak boynunu kırabilir.kesik kulak köpek
 • Köpek gibi hayvanların kavga anında ilk önce birbirlerinin kulaklarına saldırırlar. Köpeklerin kulakları çok hassastır ve kulağını kaptıran köpek pes etmekten başka yolu yoktur. Bu sebeple köpeğinin pes etmesini ve kulağını rakibine kaptırmaması için kulakları kesilir.Kesik kulak köpekler
 • Son sebep ise bazı insanların sırf köpeklerinin görünüşünü değiştirmek ve köpeği daha güzel görüneceklerine inandıkları için köpeklerin kulaklarını keserler.köpek kulağını kesmek

köpeklerin kulakları genelde bu iki nedenden ötürü kesilmektedir. Fakat bilinmesi gereken nokta, eğer bir köpeğin kulağını keserseniz köpeğin duyma yetisi zarar görür ve artık eskisi gibi duyamaz.

Köpeğin kulağı kesilirse kulağını dış ortamdan koruyacak, tozdan, pislikten koruyacak durumu ortadan kalkar ve kulakları mikrop kapabilir.

Siz siz olun sakın ha sakın köpeklerin kulaklarını kesmeyin. Zaten lazım olmazsa Allah onlara kulak vermezdi.

Düşünün birisi gelip sizin kulaklarınızı kesiyor bu ne kadar hoş olurdu. Köpeklerin de bir can taşıdığını ve nasıl doğmuşlarsa o halleriyle sevilmeyi beklediklerini unutmayınız.

Bu konu hakkında görüşlerinizi bizimle aşağıdaki yorum formunu kullanarak bildirebilirsiniz.

Bu konu aşağıdaki aramalarınıza cevap bulmanıza yardımcı olmuştur umarız..

 • köpeğin kulağı nasıl kesilir
 • köpek kulak kesimi sonrası
 • köpek kulağı kesmek günah mı
 • köpeklerin kuyrukları neden kesilir
 • kangal köpek kulak kesimi nasıl yapılır
 • koyunun kulagi neden kesilir
 • köpek kulak kesimi cezası
 • pitbull kulak kesimi zararları
▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Sizden Gelen Yorumlar
@çilem -
2017-12-05 14:01:32

Hayvanların kulaklarından ne istiyorsunuz ya

@Behçet D -
2017-11-03 13:42:35

Neden kesiyorsunuz köpeklerin kulaklarını anlamıyorum. Allah onu öyle yaratmış ne istiyorsunuz birileri sizin kulağınızı kesse nasıl olurdu acaba ? Kesenlere söylüyorum bunu.

@Derya Deniz -
2017-05-08 01:25:40

Bu insanlık değil ya bu canilik !!

Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.