Konjenital Kalp Hastalıkları-(KKH) Nedir ?

Konjenital kalp hastalıkları; en fazla görülen konjenital hastalıklardandır, bebeklerde gürülebilmektedir. Her 1000 bebekten 8’inde görülmektedir. Bu hastalığa yakalanmış bebeklerin son durumları konjenital kalp hastalığının tipine ve diğer hastalıklarının durumlarına bağlıdır. Eğer konjenital kalp hastalığının yanısıra diğer hastalıklarda bebekte oluşmuşsa o zaman ciddi sorun var demektir.

Konjenital kalp hastalığı genelde kalıtımsal olarak kromozomsal olarak bebeğe anne ve babadan geçebilmektedir. Bu tür sounlarda kromozom bozuklukları yeni doğmuş bir bebekte olan konjenital kalp hastalığının yüzde 10’unda sorumludur. Her 100 bebekten 10’u konjenital kalp hastalığına kromozom problemi ile yakalanmaktadır. Konjenital kalp hastalığı ile doğmuş bir çocuktan sonraki çocuklarda bu hastalığın görülme olasılığı yüzde 10’dur. Bu oran çok fazla değildir fakat her türlü önlemin ve kontrollerin zamanında yapılmış olması gerekmektedir.

kojenital-kkh

Anne yadad babadan birisi KKH(konjenital kalp hastalığı) ise çocuklarınında hastalığa yakalanma olasılığı bulunmaktadır. KKH’nın doğumdan önce bir ultrason muayenesi ile teşhis edilmesi zor olabiliyor ama yinede mümkündür. Dünya genelinde doğum öncesi ultrason ile KKH tesbiti yüzde 10 oranına sahiptir. Yani 100 ultrason ile muayene sonucunda 10 teşhis yapılabilir.

Eğer henüz fetüs aşamasında olan bir bebeğinizin KKH olduğunu öğrendiyseniz hemen Uzman bir doktara giderek ayrıntılı olarak ultrason muayenesi yaptırmalısınız.

Önerilen Paylaşım 1:Hamilelikte Genetik Hastalıklar için Yapılan Testler Nelerdir ?

Önerilen Paylaşım 2:Shakira Kimdir ?

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

2 Yorum(lar)

  1. Konjenital kalp hastalığı paylaşımınız için teşekkür ederiz. Konjenital kalp rahatsızlığını bu ismiyle bilmeyen çok insan var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Konjenital kalp hastalığı paylaşımınız için teşekkür ederiz. Konjenital kalp rahatsızlığını bu ismiyle bilmeyen çok insan var.

Teşekkürler paylaşım için.


En iyi - En güzel - En ZorKaşıntısı - Kaşıntısı Nasıl geçer