Kızlık Zarı Kanaması

Kızlık Zarı Kanaması

Kızlık zarı, vajinanın oluşması sırasında meydana gelen bir deri kıvrımıdır. Çocukluk zamanlarında oldukça sert ve kalın olan kızlık zarı, ergenlik dönemine geçildiğinde esneklik kazanmaya başlar. Ön yüzü deri olurken, arkası ise mukozayla kaplıdır.

Vajina girişinden yaklaşık olarak 1.5 cm içeride bulunan bir zardır. Bu yapı aynı zamanda ortasında bulunan ince bir delik nedeniyle adet kanının akmasına imkan tanır. Kızlık zarının yapısının herkeste farklı olduğunu belirtmek gerekir. Bazılarında oldukça kalın bir yapıya sahip olabilen kızlık zarı, bazı kişilerde de doğuştan var olmayabilir.

Herhangi Bir Görevi var mıdır?

Görevinin ne olduğu bilinmemektedir. Daha çok kişinin enfeksiyonlardan korunmak için var olduğu tahmin edilir. Bunun yanında bölgenin yabancı cisimler nedeniyle zarar görmemesi içinde olduğu düşünülür.

Kızlık Zarının Yırtılması ve Kanaması

Cinsel ilişki veya yabancı cisimler sonrasında kızlık zarının yırtılması söz konusu olur. Genel olarak bu durumlardan sonra birkaç yerden yırtılmanın olduğunu söylemek gerekir. Kızlık zarının kanaması da bu durumdan sonra az bir şekilde devam edecektir. Daha sonra en fazla üç gün içinde zar iyileşmeye başlar.

Kanamanın ne şekilde olacağı ise kişinin yapısına farklı olarak görülebilir. Bazı kadınlarda az miktarda olan kanama, bazılarında ise bunu katlayan şekilde görülebilir. Özellikle kızlık zarının esnekliği durumunda kanamanın her zamankinden daha az olması mümkün bir hale gelebilir. Her insanın yapısına göre değişik zaman ve durumlarda kanama meydana gelebilir. Bu durumlar üzerinde kontrolünüzü arttırabilmek için bir uzman doktor tavsiyesi almanız faydalı olabilir.

Şimdiden geçmiş olsun arkadaşlarım. 🙂

Önerilen Paylaşım 1:Burnunuzun Akması Faydalı Mı Sizce

Önerilen Paylaşım 2:El Sanatları Bölümü

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer