menü resmi

Kılıç Nasıl Yapılır(Videolu) ?

kilic-nasil-yapilirKılıç dendiği zaman nedense çoğu insanın aklına japon samuray kılıçları geliyor. Fakat asıl kılıç ustaları ve kılıçta tarih yazan gerektiği zamanlarda kullanan atalarımız Osmanlı Kılıçları daha bir güzel ve dikkat çekicidir.

Kılıç kullanımı eskisi gibi savaşlarda çok zor zamanlarda gerekmedikçe kullanılmıyor. Bunun yerine ateşli sailahlar kullanılıyor. Sonuçta düşmana yaklaşmadan dahi onu etkisiz hale getirebilmek var. Ama kılıç kullanarak savaşmakta ayrı bir zevk verse gerek insana.

Peki siz hiç Kılıcın nasıl yapıldığını görünüz mü, diye soracağız fakat sanırım anlamsız bir soru olur. Kılıç nasıl yapılır diye bir insana sorsak nerden bileyim kılıç üretim fabrikam mı var cevabını suratımıza vuracaktır.

Devir değişti ve herkes istediği bilgiyi doğru yada yanlış bir şekilde internetten öğreniyor artık.

Kılıcın nasıl ve hangi malzemeden üretildiği kesinlikle önemlidir. Fakat asıl önemli olan ise Kılıcı kullanan kişinin kılıç kullanmasıdır. Örneğin hiç kılıç kullanmamış birisine Dünya’nın en iyi kılıcını verseniz. İlk hareketinde bizleri gülme krizine sokacaktır. Yada malum herkesin yapacağı şekilde sağa ve sola sallamaya başlayacaktır. Nedense insanlar kılıç kullanımı hakkında başka da hareket bilmiyor. 🙂

Kılıç hala Japonya da çok değerli bir ata mirası olarak görülüyor. Kılıç aslında yakın dövüş sanartında daha etkilidir. Birde ses çıkarmaz o yüzden Japon sukikastçiler düşmana yaklaşabileceklerse silah yerine kılıç kullanmaktadır.

Kılıç nasıl yapılır ? Kılıç nasıl üretilir ?

Şimdi bir kılıcın nasıl yapıldığını isterseniz ilk aşamasından son aşamasına kadar hep beraber izleyelim.

Aşağıdaki videoda kılıcın nasıl yapıldığını, kılıcın nasıl üretildiğini izleyebilirsiniz.

İyi seyirler

Devamını Okumak için TIKLAYINIZ
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.