Kıl Uçlarının Beyazlaması

Kıl Uçlarının Beyazlaması

Kıl uçlarında ortaya çıkan beyazlamalar, estetik anlamda büyük sorunları oluşturabilmektedir. Genel olarak anormal sorunlara bağlı olarak gelişen bu durum, her yaştan insanda görülebilir. Yaşlılığa bağlı olarak değil, melanin üretimindeki azalma yüzünden görülmektedir. Renkli saç grupları melanin bakımından zengin olurken, gri gibi saçlarda bu madde az bulunur veya hiç bulunmaz.

Neden Olur?

İlk olarak hormonal bozukluklar nedeniyle görülen sorun, daha sonra stres, sigara, ferritin eksikliği, ilaçların yan etkileri gibi durumlara bağlı olarak görülebilmektedir. Özellikle düzensiz bir yaşamı seçmiş kişilerde devam eden zararlı alışkanlıklar bu sorunla sıklıkla karşılaşmaya neden olabilir. Bu nedenle kişilerin uzun süreden beri devam eden kötü alışkanlıkları noktalaması şarttır.

Bitkisel Yöntemler

Evlerde yapılabilecek etkili ve kısa süreli tedavi sürecinden sonra sorunun çözüm bulması sağlanabilir. Özellikle zeytinyağı, Hindistan cevizi yağı ve argan yağı bu konunun olumlu şekilde sonuçlanmasına neden olmaktadır. Karışım haline getirilerek kullanılması gereken bu doğal yağlar, sorunun görüldüğü yere sürülerek en az 20 dakika boyunca bekletilmelidir. Olumlu sonuçların gözle görülür olması için haftada en az iki kez uygulanması gerekir.

Bunlara ek olarak demir, bakır ve iyot açısından yeterli şekilde beslenmek sorunda iyileşmeleri sağlar. Daha çok zengin bir beslenme programı sürdürmek bu alanda tıpkı beklenen gibi sonuçların görülmesini sağlayacaktır. Bu nedenle tedavi süresince beslenmeye de dikkat etmelidir. Doktorunuzun söylediklerini bir kenara not alarak tedaviden en iyi şekilde faydalanmak için gayret göstermelisiniz.

Önerilen Paylaşım 1:Reklamcı Nasıl Olunur?

Önerilen Paylaşım 2:Mesane Daralması Ameliyatı

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

1 Yorum

  1. Zeytinyağı ile saç köklerine masaj yapmak çok faydalı. Hem saç köklerini güçlendirip dökülmesini engelliyor hemde saçları beslediği için saçların beyazlamasını geciktiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zeytinyağı ile saç köklerine masaj yapmak çok faydalı. Hem saç köklerini güçlendirip dökülmesini engelliyor hemde saçları beslediği için saçların beyazlamasını geciktiriyor.


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer