menü resmi

Kesinlikle Evlenmelisin ! Neden Mi ?

Evlenmeli Miyiz ?!

Kesinlikle evlenmelisin! Neden mi? Çünkü evlilik bir başka tarza verilen, ilginç bir eğitimdir. İnsanları olgunlaştırır ve sorumluluk sahibi yapar. Bunu yapabilen öğretmen ise hayatınızda arayıp da bulamayacağınız, tek unsur olan sorumluluktur. Sorumluluğunuzu fark edebilmenizi sağlayacak unsurlardan birisi ise evlilik yapmaktır. İnsanı değişim evresinden geçirerek belli bir şekle sokar.

Evli bireylerimizin özelliklerini inceleyelim mi? Hep bir koşuşturma içindeler değil mi? Ama bu koşuşturmaları kendileri için değil, hayatını paylaştıkları eşleri için varsa eğer çocukları içindir. Çünkü artık yalnız değillerdir. Düşünmeleri gereken, kedi mutluluğu, huzuru, işi ve geçim kaynakları değil, düşünmesi gereken ise ailesinin mutluluğu, huzurudur.

evlenmelimiyim

Evlenmek Gerekli Mi

Gerçekten de düşünmeye değer bir konu, çünkü insanlar, egoları yüzünden hep kendilerini ön plana koyarlar. Ama evli insan kedisiymiş gibi benimsediği eşini ve evlatlarını ön plana koyar. Onların geçimini üslenirler ve inanmayacaksınız belki ama o güç doruğuna ulaşmış egoları, ailesi karşısında bir mum gibi erir. Bu egoyu yenebilmemiz için hayatta evlilikten başkada öğretmenler olabilir.

Ama en çok etkisi altına alanlardan biriside evliliktir. İşte bu yüzden kesinlikle evlen ve hayatta kendinden başkaları için mücadele ver. Kendi nefsini ve önceliklerini bir kenara bırakıp, hayatına giren insan için kendini adayarak, başkası için savaşmanın tadına varmak için, evlenin. Bunu yapmakta zorlanmayacaksınız.

Çünkü sevdikleriniz için savaşmaktan mutlu olacaksınız ve bu mutluluk sayesinde, kaybetmek gibi bir unsurla asla karşılaşmayacaksınız. Zaferi kazanmak için evlen!S

Sonuç olarak şunu söyleyebilirim size, kesinlikle evlenin, eşiniz iyi olursa mutlu, kötü olursa da filozof olursunuz.

▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Sizden Gelen Yorumlar
@Sefa -
2018-03-19 08:33:13

Dün akşam haberlerde bile yararı çıktır. Evlilik erken bunamayı ve bunamayı engelliyormuş . Bekar arkadaslara tavsiyem fakat yaş olarak erken evlenmenizi tavsiye etmiyorum erkekler için 27 yaş en az olmalıdır. Bayanlar içinde 23 yaş yukarı olması daha iyidir.

Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.