Kendimi Yalnız Hissediyorum !

İnsanlar zaman zaman onca insanın arasında olmasına rağmen kendini yalnız hissediyor. Bunun birçok nedeni olabilir fakat genelde olumsuz olarak yaşanan olayların bir yansıması olarak karşımıza çıkmaktadır. Halbuki hepimizin etrafında bizleri seven ve bizlere değer veren bir çok insan bulunuyor. Bu kadar insanın arasında yalnızlığa yenilmek biraz zor olsa da yinede bazen bu yalnızlığıa yeniliyoruz.

İnsanları yalnızlığa iten bazı nedenler

bunun gibi nice sebepler sayabiliriz. Peki bu yalnız hissetme ile nasıl başa çıkacağız.kendimi-yalniz-hissediyorum

İnsanların kendini yalnız hissetmesindeki ana neden, yukarıda sıraladığımız gibi sebeplerin bizdeki etkilerinden olmaktadır. Açıkçası psikolojimiz bozulmuştur ve bizlerde bu durumdan kendimizi yalnız hissederek kendimizi değersiz görerek kurtulmaya çalışıyoruzdur. Ne alaka derseniz. Kendimizi böyle görünce aslında psikolojik olarak kendimizi suçlayarak bir suçlu oluşturuyoruz. Sonuçta da başımıza gelen bütün aksilikleri yalnızlığımıza atıyoruz. Eğer başımıza gelen kötü olaylarda bir suçlu bulamaz isek o zaman kime çatacağımızı, kime bağıracağımızı bilemeyiz. Buda bizde huzursuzluk oluşturur.

İşte bu huzursuzluktan kurtulmak için bir suçlu bulmaya çalışırız ve eğer gerçek bir suçlu bulamaz isek, o zaman kendimizi suçlu olarak görmeye başlarız. Aslında sağlam bir kafayla düşünürsek bu kadar insanın arasında kendimizi yalnız hissetmenin saçma olduğunu anlarız. Fakat aklımızda olan kuruntular sonucunda yalnızlığa kendimizi teslim ediyoruz. Bu Dünya’da yalnız olan kimse yoktur. Emin olun sizinde aslında çevrenizde sizleri seven, size değer veren insanlar var. Fakat siz kafanızdaki sorunlara odaklandığınız için onları göremiyorsunuz.

Peki aklımızdaki sorunlardan nasıl kurtulabiliriz.

gibi aktiviteler ile aklımızı meşgul edip olumsuz düşüncelerden kendimizi kurtarabiliriz. İnsanların kendini yalnız hissetmesinden nedenlerden bir diğeri ise, kendi kendine çok fazla düşünmesidir. Bir süre sonra ise kuruntular başlıyor ve iyice mutsuz, yalnız oluyoruz. Aklımızdaki kötü düşüncelere kendimizi kaptırdığımız zaman o düşünceler çevremizdeki insanları görmemizi engelliyor. İşin özü aklımızda yalan yanlış düşüncelere çok fazla yer vermemizden kaynaklanıyor. Düşüncelerimizi olumsuz düşüncelerden arındırdığımız zaman yalnız olmadığımızı da göreceğiz. Kötü düşüncelerin At Gözlüğü gibi olduğunu düşünebilrisiniz.Yorum yok

www.gencturkhaber.com - ANASAYFA