Kastamonuda Hangi İş Yapılabilir

Kastamonu İli İş Fikirleri

Ülkemizin kuzey bölgesinde yer alan ve turizmin en canlı olduğu Karadeniz illerinden bir tanesi olan Kastamonu’da 12 ay boyunca turizm yapılabilmektedir. Nüfusu çok fazla olmasa da turist akınına uğrayan bu il, eğlenceli kanyonları ve geniş sahilleri ile yerli yabancı birçok turiste ev sahipliği yapmaktadır.

Birçok özelliğe ev sahipliği yapanKastamonu şehrindeki iş olanaklarıhemen hemen turizm üzerine kurulmuştur. Tarımsal bölge olarak da etkinlikleri devam ettirmektedir. Tarım ve hayvancılık ile de geçinen insanlar bulunmaktadır. Sizler de bu şehirde yaşıyorsanız bu iş imkanlarından faydalanabilirsiniz.

Kastamonu Şehrinde Turizm

Bu şehrin turizme katkısının sebebi gerek doğal coğrafyası gerek ise bu yöre halkının turizme çok büyük önem vermesi ve doğal güzelliklerine gerektiği gibi değer göstermesidir. Bu coğrafya oldukça bakımlı temiz ve güzellikler ile doludur.

Bu güzel şehir, Osmanlı dönemi mimarileri ile de oldukça göz doyurmaktadır. Gelen turistlerin ilgisini en çok bu Osmanlı dönemine ait mezarlar, kalıntılar ve mimari eserler çekmektedir. Sizler de bu bölgeyi tanıtım amaçlı turist rehberliği yapabilir hem gezip hem de kazanç sağlayabilirsiniz.

Ülkemizin kapsamlı ve geniş bir ili olan Kastamonu’nun sahil olan ilçelerinde hayat çok daha güzeldir. Deniz kenarlarında bulunan balıkçılarda zevkle karnınızı doyurabilmeniz mümkündür. Ayrıca bu sahil kasabalarında balıkçılık da oldukça ünlüdür. Bu sebeple bu ilde yaşıyorsanız balıkçılık ile de geçiminizi sağlamanız mümkündür.

Kastamonu Kıyı ve Kış Turizm Bölgeleri

Kastamonu ilimiz, bulunduğu coğrafya ile en güzel illerimizden bir tanesidir. Bu şehirde kıyı ve kış turizmleri yılın 12 ayı da devam etmektedir. Özellikle milli bir park olan Ilgaz milli parkında aileler için özel tesisler de bulunmaktadır. Sizler de bu tesislerden faydalanabilir, aynı zamanda yeterli sermayeniz var ise bu tesislerden birini de siz kurabilirsiniz.

Her yıl yüzlerce misafir ağırlayan bu tesislerin açılışı Kastamonu Belediyesi tarafından da desteklenmektedir. Eğer siz de turizmle ilgili bir girişimci iseniz buKastamonu ili iş fikrioldukça işinize yarayacak. Turizm, bu ile katkısını Osmanlı zamanlarından beri devam ettirmektedir. Kış ve yaz olarak ayrı ayrı turizm bölgeleri bulunur.

Hem hayallerinizdeki işi yapacak hem de kazanç elde edeceksiniz. Sizleri doğal besin maddeleri, taze havası ve güler yüzlü insanları ile karşılayacak bu il içerisinde kendinizi yalnız hissetmeyecek, kendi işinizin sahibi olabileceksiniz. Bu şekilde turizme katkınız olduğu gibi bütçenize de katkınız olmuş olacak.

Önerilen Paylaşım 1:İş Fikirleri KırklarELİ

Önerilen Paylaşım 2:Ev Yapımı Tuvalet Temizleyici

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

2 Yorum(lar)

  1. Bir Kastamonulu olarak son yıllarda Ilgaz dağı tüneli açılması ile beraber turizm olanaklarımızda ciddi gelişmeler meydana geldi. Turistlere yönelik ne yapılır onu bulmak lazım

  2. Kastamonu şehrindeki iş olanakları turizm açısından iş olanarakları mevcut. Eğer yabancı diliniz var ise yılın her günü iş imkanı oluyor. Çok iyi bilmeniz çevreyi size artı bir kazanç sağlacaktır. Ekonomik olarakta geçim sorunu yaşamayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Kastamonulu olarak son yıllarda Ilgaz dağı tüneli açılması ile beraber turizm olanaklarımızda ciddi gelişmeler meydana geldi. Turistlere yönelik ne yapılır onu bulmak lazım

Kastamonu şehrindeki iş olanakları turizm açısından iş olanarakları mevcut. Eğer yabancı diliniz var ise yılın her günü iş imkanı oluyor. Çok iyi bilmeniz çevreyi size artı bir kazanç sağlacaktır. Ekonomik olarakta geçim sorunu yaşamayız.


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer