Kadınların Kariyerlerini Etkileyen Sebepler !

Kariyer Yapan Kadınlar

Bazen sorunun çözümünde ilk adım sorunun tespit edilmesidir. Umuyoruz ki, kadınları kariyer kurmakta engelleyen nedenleri anlamanız size bir çok hatalardan kaçınmada yardımcı olacaktır.

Objektif sebep.

Genelde kariyer işinde erkekler kadınalardan bir önde görülmektedir, kadınlar sadece kariyerin etrafında dolanıyor fakat güzel bir kariyer kuramıyorlar. Fakat her başarılı erkeğin arkasında bir kadının olduğu unutulmamalıdır, çünkü kadınlar bazen ilham verir, bazen yardımcı olur. Kişinin başarısının bir çok şeyde kadından asılı olduğu tarihi gerçekler ile ispat edilmiş. Kadın erkeğe verdiği harcadığı gücü sevgisinden ötürü kendisinde toparlayamıyor. Ama objektif olarak ilişkilere bakılabilirse bu kadınlar içinkariyer kurmada gereken başlangıç gücü olacaktır.

Sübjektif neden.

Gerçekte kalplerinin derinliklerinde net olarak kariyer yapma isteği oluşamıyor. Kendi gerçek arzularınızı iyice anlamalısınız, bu size daha çok zaman ve  güç tasarrufu etme imkanı sunacaktır ve bir çok tatsız olaylardan kaça bileceksiniz.kadın kariyeri

Biyolojik neden.

Biyolojik açıdan kadın öncelikle anne ve aile ocağının koruyucusudur. Eğer kadının aile ve çocuk meselesi yolunda gitmiyor ise bu, onu sürekli huzursuz edecektir. Hatta eğer bir kadın gerçekten kariyer yapmak istiyorsa, aile ve çocuk meselesi düzgün gitmediği zaman kadında güç, istek ve arzusunda azalma olacak ve bu isteği sönecektir Ayrıca, aile kurmuş ve dünyaya çocuk getirmiş kadın kendini ve yeteneklerini daha iyi bilir. İnsanları daha çok anlar, daha bilge ve dayanıklı olur. Bu açıdan tabii ki, aile kurduktan sonra kariyer yapmak “daha elverişlidir”.

Sosyal neden

. “Kadınlar güzelliklerine fazla değer verir“. Bu durum belki iyi görünebilir fakat bazen fazla güzellik başa bela olabiliyor. Öyle ki, güzel bi bayan çoğu zaman çevresindeki erkekler tarafından izlenen bir kadın ve çevresindeki kadınlar tarafından da bir rakip olarak görülür.

Organizasyon sebebi.

Kadınlar erkeklere göre, nadir olarak kendi hedef ve planlarını açıkça belli eder. Kariyer kurmak, sadece görünen ve özenilen türde olmamalıdır, öncelikle sizin gerçekten nasıl bir kariyer yapmak istediğinizi anlamanız gerekmektedir. Ona göre bir plan ve oraganizasyon kurmalısınız.

Duygusal neden.

Kadınlar hepsi nazik, kırılgan ve hassas insanlardır. Fakat iş hayatında bu özellikler sizlere eksi puan getirecektir. Bu yüzden erkekler bu konuda kadınlara göre daha avantajlıdır. İşinize sakın duygusallığınızı katmayın.

Kişiliğiniz.

Tüm insanlar farklı olur. Size mükemmel kariyer kurmakta ne engel olabileceğini düşünün ve koyduğunuz hedefe ulaşmak için kendi iç dünyanızın üzerinde çalışın, ilişkilerinizi genişletin, öğrenim seviyenizi ve kültürünüzü arttırmaya çalışın.Yorum yok

www.gencturkhaber.com - ANASAYFA