Kadınlar Neden Evlenmek İster ?

Kadınlar Neden Evlenmek İster?

Günümüzde evliliği, ikinci üçüncü hatta ve hatta dördüncü plana atan kadınların sayısı, az olsa da elbette ki mevcut. Ancak evlilik her kadın için aynı önemi aynı değeri ve en önemlisi de aynı sorumluluğu, taşımıyor. İşte bütün bu ayrıntıları tüm detaylarıyla birlikte ele alarak, “Kadınlar neden evlenmek ister?” sorusunu, gerek uzmanlarımızın görüşüyle gerek kendi araştırmalarıma dayanarak, bugünkü kaleme aldığım başlığım altında anlatıma sunacağım.

Evet, sizce “Kadınlar neden evlenmek ister ve evlilik kadınlar için ne gibi bir önem arz eder?” bir fikriniz var mı? Kadınların neden evlenmek istediklerini, öğrenmek ve iyi analiz etmemiz için her kadının yaşadığı aile ve toplum kültürünü, ele almamız gerekiyor. Kadınlar neden evlenmek ister başlığımız genel bir ana başlıktır. Her kadının evlilik; ilk düşüncesi ilk arzusu olmaya bilir ve bu durum oldukça doğaldır. Kadınların hepsinin düşüncesi aynıymış gibi gözükse de her kadının aynı görüş ve ayrıcalıkları birbirinden tamamen farklı olabiliyor.

Kadınları ana bir başlık olarak incelmektense, tek bir kadını ele alarak, “Kadınlar neden evlenmek ister?” sorusunu daha iyi kavraya biliriz. Yalnız kadınlar değil, tüm bireylerin bugünkü düşünceleri ve yaşam tarzları, geçmişte yaşadıkları, aile ve toplum kültürünün yansımasıdır. Bu konuya böyle bakacak olursak, her kadının evlilik ilk düşüncesi ve ilk arzusu olmaya biliyor. O halde hiç evlenmek istemeyen, evliliği çok isteyen ya da ‘evlilik olsa da olur olmasa da’diyen kadınlarında düşünerek, kadınların neden evlenmek istediklerini maddeler halinde inceleyelim.

Kadınların Evlenmek İstemelerindeki Nedenler Nelerdir?

Evlilik için kadınların bir kısmı, kendisini hazır hissetse de bir kısmı da evlilik sorumluluğundan korktuğu için hayatlarında, bu gibi girişimlerden uzak yaşarlar. Kadınların evliliğe yaklaşımları, kadından kadına değişmektedir. Bu görüş farkını ise olgunluk çağına yaklaşıncaya kadar, yaşadıkları ve yaşattıkları belirlemektedir.1 Yorum
@İrfan Tunç - 2018-03-20 00:49:09

Kadınlar erkekler ile yuva kurmak için genelde evlenirler. Kız çocuklarına küçük yaşlardan itibaren evlilik ve yuva kurma ilişkisi aşılanmaktadır. Bu kız çocuğunu evliliğe bir nevi hazırlama olarak geçiyor.www.gencturkhaber.com - ANASAYFA

Kadınlar erkekler ile yuva kurmak için genelde evlenirler. Kız çocuklarına küçük yaşlardan itibaren evlilik ve yuva kurma ilişkisi aşılanmaktadır. Bu kız çocuğunu evliliğe bir nevi hazırlama olarak geçiyor.