menü resmi

Kadınlar Neden Evlenmek İster ?

Kadınlar Neden Evlenmek İster?

Günümüzde evliliği, ikinci üçüncü hatta ve hatta dördüncü plana atan kadınların sayısı, az olsa da elbette ki mevcut. Ancak evlilik her kadın için aynı önemi aynı değeri ve en önemlisi de aynı sorumluluğu, taşımıyor. İşte bütün bu ayrıntıları tüm detaylarıyla birlikte ele alarak, “Kadınlar neden evlenmek ister?” sorusunu, gerek uzmanlarımızın görüşüyle gerek kendi araştırmalarıma dayanarak, bugünkü kaleme aldığım başlığım altında anlatıma sunacağım.evlenmek

Evet, sizce “Kadınlar neden evlenmek ister ve evlilik kadınlar için ne gibi bir önem arz eder?” bir fikriniz var mı? Kadınların neden evlenmek istediklerini, öğrenmek ve iyi analiz etmemiz için her kadının yaşadığı aile ve toplum kültürünü, ele almamız gerekiyor. Kadınlar neden evlenmek ister başlığımız genel bir ana başlıktır. Her kadının evlilik; ilk düşüncesi ilk arzusu olmaya bilir ve bu durum oldukça doğaldır. Kadınların hepsinin düşüncesi aynıymış gibi gözükse de her kadının aynı görüş ve ayrıcalıkları birbirinden tamamen farklı olabiliyor.

Kadınları ana bir başlık olarak incelmektense, tek bir kadını ele alarak, “Kadınlar neden evlenmek ister?” sorusunu daha iyi kavraya biliriz. Yalnız kadınlar değil, tüm bireylerin bugünkü düşünceleri ve yaşam tarzları, geçmişte yaşadıkları, aile ve toplum kültürünün yansımasıdır. Bu konuya böyle bakacak olursak, her kadının evlilik ilk düşüncesi ve ilk arzusu olmaya biliyor. O halde hiç evlenmek istemeyen, evliliği çok isteyen ya da ‘evlilik olsa da olur olmasa da’ diyen kadınlarında düşünerek, kadınların neden evlenmek istediklerini maddeler halinde inceleyelim.evlenmek şart mı

Kadınların Evlenmek İstemelerindeki Nedenler Nelerdir?

 • Anne olma hissiyatı, her kadının merak duygusudur. Eğitimli, eğitimsiz ve hatta farklı kültürlere sahip, tüm kadınlarda anne olma hissiyatına karşı, farklı bir merak vardır. Bu hissi biran önce tatmak isteyen kadınların birçoğu evliliği, ön plana atmaktadırlar.
 • Sorumluluk tatma arzusu, hemen hemen hepimizde vardır. Birileri için endişelenmek, beklemek ve onları kendinden bir parçaymış gibi önemsemek. İşte bu hislerin temeli sorumluluktur. Kişi farkında olmadan, sevdiklerinin sorumluluğunu alır. Kadınlar bu hissiyatı kendi çekirdek ailelerini kurduklarında, tadacaklarına inandıkları için evlenme arzusu ağır basar.
 • Her kadın; sevilmek, önemsenmek ve birileri tarafından korunup, düşünülmek ister. Bu tarz hissiyatlar, kadınların doğasında vardır ve evlilikte bu bütün hissiyatları, yaşaması için müsait bir birlikteliktir.
 • Evliliğe aşk safrasında geçirme arzusu ile yaklaşan, sürekli birlikte olduğu kişiye; özgürce onu sevdiğini söylemek ve sevildiğini duymak isteyen kadınlar ile daha çok evliliğe duygusal yaklaşan, kadınlar içinde hayatlarında evlilik ön plandadır.

Evlilik için kadınların bir kısmı, kendisini hazır hissetse de bir kısmı da evlilik sorumluluğundan korktuğu için hayatlarında, bu gibi girişimlerden uzak yaşarlar. Kadınların evliliğe yaklaşımları, kadından kadına değişmektedir. Bu görüş farkını ise olgunluk çağına yaklaşıncaya kadar, yaşadıkları ve yaşattıkları belirlemektedir.

Bu konu aşağıdaki aramalarınıza cevap bulmanıza yardımcı olmuştur umarız..

 • kadınlar kiminle evlenmek ister
 • erkekler neden evlenmek ister
 • evlenmek için 20 neden
 • hemen evlenmek isteyen kadın
 • kadınlar neden evlenir kitabı
 • kadınlar neden hemen evlenmek ister
 • neden evlenmek istiyorum
 • insanlar neden evlenir makale
▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Sizden Gelen Yorumlar
@İrfan Tunç -
2018-03-20 00:49:09

Kadınlar erkekler ile yuva kurmak için genelde evlenirler. Kız çocuklarına küçük yaşlardan itibaren evlilik ve yuva kurma ilişkisi aşılanmaktadır. Bu kız çocuğunu evliliğe bir nevi hazırlama olarak geçiyor.

Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.