Kadın Ve Erkekteki Görüş Farkı Nedir ?

Kadınlar ve Erkekler Arasındaki Görüş Farklılıkları

Sizinle paylaşmak istediğim bir konu var. Toplumun bir an önce benimsemesi ve uygulaması gereken bir konu, çok ciddiye alınması gerekirken, hiç dikkate alınmayan bir konu, işte o herkese sahip ama kimsenin ona sahip olmadığı konu; “ görüş farkıdır. “ Bütün tartışmaların ana sebebi, ayrılıkların temeli, başarının kaynağı ve merak duygusunu uyandıran en önemli unsurdur.

Görüş farkı sadece bunlarla da sınırlı değildir. Evrensel bir konudur. Asla yabana atılmayacak ve kimi zaman yanımızda kimi zamanda karşımızda olan ve biz kabullenmek istemedikçe de o inatla bende varım der her seferinde, en güzeli ise varlığını her defasında en ince ayrıntısına kadar kanıtlar. Nasıl mı? Kadın ve erkek ilişkisinden tutunda hayata dair her seçimimizde görüş farkımız ön plandadır. Mesela;

  • Hayat arkadaşımızı seçerken
  • İşimizi seçerken
  • Okulumuzu seçerken
  • Arkadaş çevremizi seçerken

Sadece bunlarla da sınırlı değildir. Birlikte hayatlarını birleştirerek bir uzun yolculuğa çıkan bireylerimiz, görüş farkından dolayı yolları ayıra biliyorlar. Oysa bu farkları olumsuz yönlendiren kendileri, karşı tarafın da görüş dünyasını ziyaret edip, onun penceresinden bakarak kendi bildiklerinden daha farklı bilgi öğrenebilirler. İçlerindeki kibri eritip bunu yapmadıkları için acı son olan evliliklerine son veriyorlar.

kadın ve erkek

Daha sonrada uzun yıllar evliliğini devam ettiren insanları görüp, imreniyorlar. Kendi kendilerine iş işten geçtikten sonra ise tek bir kelimelik soru sorma hakları kalıyor. O soru ise şudur;

  • Neden?

Neden”sorusunun sonuna istedikleri cümleyi oturtursalar da inatla artık o soru, o cevapları kabul etmeyecektir. Çünkü anlamak istemediğiz unsur, görüş farkının doğal bir olgu olduğudur. O farkı iyi kullanırsanız eğer, konu ne olursa olsun zafer sizin olacaktır.

Bu paylaşım bir üyemizden bizlere ulaşmıştır ! Kendisine Teşekkür ediyor ve yazılarının devamını bekliyoruz !

Önerilen Paylaşım 1:Çocuğuma Nasıl Ders Çalışma Alışkanlığı Kazandırırım ?

Önerilen Paylaşım 2:Web Site Nasıl Kurulur ?

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

1 Yorum

  1. Kadın ve Erkek bakış açıları farklıdır ben nasıl bakıyorsam eşim daha farklı bakabilir. Kadınlar beynini erkeklere göre daha fazla çalıştırdığı için biz anlık düşünürüz bayanlar daha geniş düşünüyor sonrasınıda düşünür. O yuzden her zaman farklılık göstericekdür düşüncelerimiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kadın ve Erkek bakış açıları farklıdır ben nasıl bakıyorsam eşim daha farklı bakabilir. Kadınlar beynini erkeklere göre daha fazla çalıştırdığı için biz anlık düşünürüz bayanlar daha geniş düşünüyor sonrasınıda düşünür. O yuzden her zaman farklılık göstericekdür düşüncelerimiz.


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer