İşlemci Nasıl Yapılır ?

İşlemci Nasıl Yapılır ~ Videolu

Günümüzde yaygın olarak 32 bit işlemci ve 64 bit işlemci kullanılmaktadır. İşlemci nedir ve İşlemci Nasıl Yapılır ?

İşlemci: CPU yani Central Prosess Unit kelimelerinin kısaltmış hali ile adlandırılır. İşlemciler adından da anlaşılacağı gigi iş yapan anlamına gelmektedir. Tabi bu en kaba mizahı tanımıdır. İşlemci bir elektronik devrede iş akışını, aygıtlar arasındaki veri kaışını, yapılan işlemlerin sıralanması ve gerçekleştirilemsini sağlamaktadır. Örneğin bir bilgsayar parçası tek başına bir şey ifade etmez. Onunla elektronik olarak bağlı bir işlemci olduğu zaman görevini yerine getirir.

Bir bilgisayarda bulunan işlemci bilgisayarın en önemli parçasıdır.İşlemci olmadan hiç bir iş yapılmaz. Sizin bilgisayarda yaptığınız,açtığınız,sildiğini,kapattığınız her işlemiişlemci gerçekleştir.islemci-nasil-yapilir

İşlemciyi sizin emirlerinizi yerine getiren ve diğer parçalar ile muhatap olan bir parça olarak düşünebiliriz.

İşlemciler bilgisayarda genellikle en fazla ısınan parçalardır. Çünkü tüm işleri yapmaktadır. Bilgisarınızda işlemci harici bir parça arızalandığı zaman onu yerine bir parça ilave edilerek yinede bilgisayar kullanılabilir. Hatta örneğin iki adet Ram olam bilgisayarda Ram lerden birisi arızalandığı zaman birini sökerek yine bilgisayarı kullanabilirsiniz ama işlemci arızalandığı zaman bilgisayarı kullanamzasınız.

İşlemci aslında insan vücudundaki beyin gibidir. O olmada hiçbirşey birşey ifade etmez.

İşlemci nasıl yapılır ?

Gelin şimdi bir işlemcinin nasıl yapıldığını görsel olarak canlı bir şekilde izleyelim.

Aşağıdaki videoda işlemcinin nasıl yapıldığı gösterirliyor.

İyi seyirler

Önerilen Paylaşım 1:Atom Tost Nasıl Yapılır ?

Önerilen Paylaşım 2:Bıçak Nasıl Yapılır ?

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer