menü resmi

İş Fikirleri Uşak

Uşak’ta Yapılacak İşler

Dokumacılık sektörü denildiğinde, güney Marmara ve Ege bölgesinin akla gelmesi oldukça doğaldır. Uşak ili de battaniye konusunda meşhur olan illerimizdendir.

Halıcılık, battaniye ve dericilik konularında bir merkez olan Uşak’ta yapılacak işler tekstil dışında turizm olarak da bilinmektedir. Dünyaca ünlü olan Karun Hazineleri Uşak ilindedir ve birçok tarihi kalıntısı dünyaca bilinen bir kent haline gelmesini sağlamıştır.

Uşak denildiğinde aklınıza gelecek olan her konuda iş yapabilirsiniz. Ancak üretim konusunda tekstil seçerseniz yüksek kar elde edebilirsiniz.

iş fikirleri

Uşak’ta Ne İş Yapılır?

Eğer bir modelist ya da stilist iseniz, tekstil işini başarılı bir şekilde kurabilirsiniz. Hem işçilik açısından hem de maliyet açısından karlı bir seçim olan tekstil gibi, turizmi de seçebilirsiniz.

Yerli ve yabacı turistlere, Karun Hazineleri, Bedestenler ve diğer tarihi ören yerleri ve müzeleri gezdirecek turlar düzenleyebilirsiniz. Fiyatları abartmadığınız sürece, günü birçok tur hazırlayıp kazanç elde edebilirsiniz.

Pek çok insanın geçerken uğradığı Uşak iş fikirleri açısından temel ihtiyaç malzemelerinin de tercih edileceği bir bölgedir. Bu yüzden istediğiniz zaman iş imkanlarını geliştirebilirsiniz.

Hangi Sektörler Yüksek Kar Getirir?

Üretim malzemeleri tekstil ürünleri olduğu için genelde tekstil ve hazır giyim konusunda hizmet alınmaktadır.

Ucuza mal ederek yüksek kar oranıyla satabileceğiniz hazır giyim ürünleri gibi, ev tekstili ürünleri, battaniyeler ve el dokuması kilimler de satılabilir. Bu yüzden karlı bir çözüm bulmak istediğinizde, yüksek bir kara ulaşmak size kolaylık sağlayacaktır. İş kurmak isteyen girişimciler için Uşak’ta yapılabilecek olan işler konusunda destek alınabilecek olan sektörler şu şekildedir:

El Dokuma Kilim Satışı

Online olarak ya da dükkanlarda satabileceğiniz kilimler özellikle turistlerin ilgisini çekecek olan ürünlerdir. Özel renkler ve değişik özellikleri bulunan el dokuması kilimleri basit bir şekilde satabilirsiniz.

Tekstil Ürünleri İmalatı

Hazır giyim sektörü her zaman iş yapan sektörler arasındadır. İşgücü ve malzeme açısından düşük sermaye ile ürettirebileceğiniz ürünleri kendi markanız adında satışa sunabilirsiniz. İsterseniz internet üzerindeki alışveriş siteleriyle iletişime geçerek, tedarik sistemiyle de çalışabilirsiniz.

Turist Gezdirme

Transfer alanlarına, havalimanları ve otogarlara broşürlerinizi dağıtarak turist gezdirme işi yapabilirsiniz. Kişi başı 5 TL bile alsanız, 1 saatte 20 kişilik gruplara rehberlik ederek kazanç sağlayabilirsiniz. Özellikle müzelere ilgi gösteren turistler günü birlik olarak dahi bu alanları gezmek istemektedir. Bu yüzden her zaman bu tür bir fikir de işinize yarayacak geliştirilebilir fikirlerden olacaktır.

Bu konu aşağıdaki aramalarınıza cevap bulmanıza yardımcı olmuştur umarız..

  • küçük ilçelerde iş fikirleri
  • küçük yerde ne iş yapılır
  • iş kurmak istiyorum ne iş yapabilirim
  • karlı iş fikirleri
  • bu devirde yapılacak en iyi iş
  • iş fikirleri 2018
  • basit iş fikirleri
  • trend iş fikirleri
▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Sizden Gelen Yorumlar
@Mert -
2018-05-01 20:06:46

Uşak Marmara ve ege bölgelerine yakın bir konumda olmasıyla ticari olarak iş kapasitesi geniş bir şehirdir. Tekstil anlamında şehir oldukça ileri bir durumdadır.

@Büşra -
2018-03-15 22:34:52

Uşataki yapılıçak işler için verdiginiz önerilerden dolayı teşkkür ederiz 4 kişilik ekibimizle önerilerinizi yerine gitirmeye calışıcaz

@Taylan Özkök -
2018-03-15 17:57:34

Uşakta yaşıyorum, yaptığım işin yanısıra ek iş olarak da bir iş yapmak istiyorum, fikirler çok hoşuma gitti teşekkür ederim.

@Çağla -
2018-03-08 23:16:23

El dokuma alanında ek iş alarak 2 yıl güzel gelirler elde ettik. 2 ablam bir de eltim ile çalışabileceğimiz işler arıyoruz. Bu konuda ayrı önerileriniz varsa çok iyi olur.

@Halil -
2018-03-07 13:49:45

Tekstil olarak Uşak bölgesinde üretim yeri açabilirsiniz mevcut kiralarda diğer sehirlere göre uygundur. Fakat tekstil işinden anlamam diyorsanız Manisa bölgesinde çok fazla fabrikalar mevcut . Farklı sektorlere ait fabrikarladada iş imkanı bulabilirsiniz.

Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.