menü resmi

İş Fikirleri KırklarELİ

Kırklareli Şehri İş Seçenekleri

İklim olarak karasal iklime ayak uydura Kırklareli’nde bol orman bulunmaktadır. Bu yönü ile ülkemizin akciğerlerinden biridir. Bu sayede bizlere hem doğal bir çevre hazırlıyor hem de çeşitli sektörlerde iş imkanları bulmamıza yardımcı oluyor.

Bu şehir tarihsel süreç olarak Anadolu’ya biraz uzak kalsa da yine de Anadolu’dan almış olduğu izleri geriden takip ederek gelişimini sürdürüyor. bu ilin karmaşık kültürü sayesinde de iş imkanları Kırklareli bölgesine bağlı olarak gelişimini son sürat devam ettiriyor.

iş fikirleri evden

Kırklareli Tarihi Yapıları

Kırklareli tarihi bölgeleri olarak oldukça geniş bir yapıya sahiptir. Hem eski zamanlardan kalma hem de Osmanlı zamanlarına ait izler taşıyan mimari eserleri barındırmaktadır. Birçok yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapan bu şehir sizlere o bölgeyi tanıtan turistik rehber olma şansı da tanıyor.

Özellikle gezmeyi ve yaşadığı bölgeyi iyi tanıyan gençlere göre olan bu iş fırsatı gezerken kazanma fırsatı sağlamaktadır. İl merkezi ve ilçelerin değişik mimari yapıları güzellikleri ile gezmeye gelenleri büyülüyor. Sizler de bu çevrede yaşıyor ve bu çevre mimari yapılarını iyi tanıyorsanız bu iş fırsatı tam da sizlere göre.

Hem gezerek hem de kentsel dönüşümünü, tarihi yapılarını, yerli ve yabancı yapım yüzyıllardan kalma kalıntıları tanıtacak hem de sizleri doyuracak bir azanca sahip olacaksınız.

Kırklareli İlinde Tarım

Tarihi gelişim mimarisi ile ünlü olan bu ilin tarımı da oldukça gelişmiştir. Hayvancılığa verilen önem de fazladır. Kaşar peyniri ve ay çiçeği üretimi hat safhadadır. Bu yiyecek maddelerinin üretimi çevre illere de dağıtılmaktadır. Bu yönü ile ekonomiye katkısı oldukça fazla olan Kırklareli ili iş fırsatı gıda sektöründe de oldukça gelişmiştir.

Ayrıca ülkemizin en büyük metropolü olan İstanbul şehrine olan yakınlığı ile de bu metropolde ikamet eden insanların gelip görebileceği bir şehirdir. Yüz ölçümü olarak küçük olsa da temiz havası ve doğası bahar aylarında tatil yapmak isteyen insanlara açıktır. Karadeniz havası estikçe nefes alan misafirler her yıl buraya gelmek isterler.

Yöresel olarak bazı ilçelerinde üzüm üretimi fazladır. Bu da demek oluyor ki içki yapımı ve üretimi de fazlacadır. Aynı zamanda bazı yerlerde halıcılık ve dokuma sanayi küçük çaplı da olsa gelişkin durumdadır. Bu ilçelerde yaşayan insanlar üzüm bağlarını içki yapımında kullanarak kazanç elde edebilirler. Hem kazanç elde ederek hem de girişimciliğinizi öne sürdürerek bu şehrin gelişime sizler de katkıda bulunabilirsiniz.

Devamını Okumak için TIKLAYINIZ
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Sizden Gelen Yorumlar
@Burcu -
2018-03-26 09:24:25

Aslında dediğiniz oldukça doğru. Evde bomboş oturuyoruz. Eğer gelen turistlerin ilgisini çekecek ürünler üretip satsak güzel paralar kazanabiliriz.

@Kurtuluş -
2018-03-26 08:36:56

Kırklareli ili olarak yabancı dilimiz var ise tarihi yerlerin çok olması sebebi ile tercumanlık yapabiliriz. Güzel memleket senenin her gününde potansiyel mevcut geçimde rahatdır.

Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.