İş Fikirleri KırklarELİ

Kırklareli Şehri İş Seçenekleri

İklim olarak karasal iklime ayak uydura Kırklareli’nde bol orman bulunmaktadır. Bu yönü ile ülkemizin akciğerlerinden biridir. Bu sayede bizlere hem doğal bir çevre hazırlıyor hem de çeşitli sektörlerde iş imkanları bulmamıza yardımcı oluyor.

Bu şehir tarihsel süreç olarak Anadolu’ya biraz uzak kalsa da yine de Anadolu’dan almış olduğu izleri geriden takip ederek gelişimini sürdürüyor. bu ilin karmaşık kültürü sayesinde deiş imkanları Kırklarelibölgesine bağlı olarak gelişimini son sürat devam ettiriyor.

Kırklareli Tarihi Yapıları

Kırklareli tarihi bölgeleri olarak oldukça geniş bir yapıya sahiptir. Hem eski zamanlardan kalma hem de Osmanlı zamanlarına ait izler taşıyan mimari eserleri barındırmaktadır. Birçok yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapan bu şehir sizlere o bölgeyi tanıtan turistik rehber olma şansı da tanıyor.

Özellikle gezmeyi ve yaşadığı bölgeyi iyi tanıyan gençlere göre olan bu iş fırsatı gezerken kazanma fırsatı sağlamaktadır. İl merkezi ve ilçelerin değişik mimari yapıları güzellikleri ile gezmeye gelenleri büyülüyor. Sizler de bu çevrede yaşıyor ve bu çevre mimari yapılarını iyi tanıyorsanız bu iş fırsatı tam da sizlere göre.

Hem gezerek hem de kentsel dönüşümünü, tarihi yapılarını, yerli ve yabancı yapım yüzyıllardan kalma kalıntıları tanıtacak hem de sizleri doyuracak bir azanca sahip olacaksınız.

Kırklareli İlinde Tarım

Tarihi gelişim mimarisi ile ünlü olan bu ilin tarımı da oldukça gelişmiştir. Hayvancılığa verilen önem de fazladır. Kaşar peyniri ve ay çiçeği üretimi hat safhadadır. Bu yiyecek maddelerinin üretimi çevre illere de dağıtılmaktadır. Bu yönü ile ekonomiye katkısı oldukça fazla olanKırklareli ili iş fırsatıgıda sektöründe de oldukça gelişmiştir.

Ayrıca ülkemizin en büyük metropolü olan İstanbul şehrine olan yakınlığı ile de bu metropolde ikamet eden insanların gelip görebileceği bir şehirdir. Yüz ölçümü olarak küçük olsa da temiz havası ve doğası bahar aylarında tatil yapmak isteyen insanlara açıktır. Karadeniz havası estikçe nefes alan misafirler her yıl buraya gelmek isterler.

Yöresel olarak bazı ilçelerinde üzüm üretimi fazladır. Bu da demek oluyor ki içki yapımı ve üretimi de fazlacadır. Aynı zamanda bazı yerlerde halıcılık ve dokuma sanayi küçük çaplı da olsa gelişkin durumdadır. Bu ilçelerde yaşayan insanlar üzüm bağlarını içki yapımında kullanarak kazanç elde edebilirler. Hem kazanç elde ederek hem de girişimciliğinizi öne sürdürerek bu şehrin gelişime sizler de katkıda bulunabilirsiniz.

Önerilen Paylaşım 1:Kurumuş Saksı

Önerilen Paylaşım 2:Kastamonuda Hangi İş Yapılabilir

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

2 Yorum(lar)

  1. Aslında dediğiniz oldukça doğru. Evde bomboş oturuyoruz. Eğer gelen turistlerin ilgisini çekecek ürünler üretip satsak güzel paralar kazanabiliriz.

  2. Kırklareli ili olarak yabancı dilimiz var ise tarihi yerlerin çok olması sebebi ile tercumanlık yapabiliriz. Güzel memleket senenin her gününde potansiyel mevcut geçimde rahatdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aslında dediğiniz oldukça doğru. Evde bomboş oturuyoruz. Eğer gelen turistlerin ilgisini çekecek ürünler üretip satsak güzel paralar kazanabiliriz.

Kırklareli ili olarak yabancı dilimiz var ise tarihi yerlerin çok olması sebebi ile tercumanlık yapabiliriz. Güzel memleket senenin her gününde potansiyel mevcut geçimde rahatdır.


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer