menü resmi

İş Fikirleri Erzurum

Erzurum’da Yapılacak İş Fikirleri

Erzurum ilinde insanların geçim kaynağına bakıldığında bölgenin karasal iklim yapısına sahip olması nedeni ile hayvancılık, ormancılık ve tarıma dayandığı ve buna bağlı olarak Erzurum’da yapılacak iş fikirleri sayısının arttığı görülmektedir.

Hatta yer şekillerinin engebeli olması tarımı da biraz geride bırakarak hayvancılığın daha fazla ön plana çıkmasını sağlamaktadır. Buna istinaden de insanlar Erzurum’da kendilerine bu şartlara uygun iş kollarını tercih etmektedirler.

Ekonomik faaliyetlere bakıldığında Erzurum’da yapılacak iş fikirleri için aşırı çeşitli olduğu görülmemektedir. Tarım ve hayvancılığın yanı sıra il içerisinde üniversitenin de yer alması öğrenciler için iş kollarının arttırılmasını gerekli kılmıştır. Erzurum içerisinde öğrenciler hem gelir kaynağı olarak görülürken aynı zamanda yarı zamanlı işlerinin artması gerektiğinin de habercisi olarak görülmektedir.

erzurum iş fikirleri

Erzurum İlinde Yapılacak İşler

Bilindiği üzere Erzurum pek çok insan tarafından soğuk olması özelliği ile tanınmaktadır. Kış mevsiminde sıcaklığın sıfırın altına düşmesi tarımsal faaliyetleri olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Bu nedenle iş arayan kişilerin büyük çoğunluğu tarım dışı sektörlere yönelerek bu alanlarda iş fikirlerini hayata geçirmektedir.

Erzurum içerisinde üretilen tarımsal ürünlere bakıldığında yetişen ürünlerin il için yeterli olmadığı ve güney bölgelerden alım yapıldığı görülmektedir. Bu nedenle kendi imkanları ile sebze yetiştirip satma fikri il içerisinde talep gören niteliğe sahip olmaktadır.

Erzurum ilinde ekonominin temel taşını hayvancılık oluşturmaktadır. Dolayısıyla hayvancılığa yönelik iş fikirleri il genelinde tutunmakta ve sahibine gelir elde ettirmektedir. İl içerisinde yer alan çayırlar, yaylalar ve meralar hayvancılık için oldukça elverişli imkanlar oluşturmaktadır.

Bundan dolayı dileyen herkes hayvancılık sektörüne dahil olabilmektedir. Hayvanların üretiminden satımına kadar pek çok iş imkanı bulunmaktadır. Bunlardan hangisinin iş olanağına dönüştürüleceği ise kişinin tercihine bağlı bir durumdur.

Erzurum İçin İş Olanakları

Erzurum iline bakıldığında iş olanakların pek fazla ileri seviyede olmadığı görülmektedir. Örneğin sanayi bakımından incelendiğinde sanayinin az gelişmiş düzeyde olduğu bilinmektedir. Bu nedenle iş fikirleri hakkında merak içerisinde olan kişilerin ilgilerini daha farklı alanlara kaydırmaları onların yararına olmaktadır. Bölge genelinde sanayi, tarım, madencilik, ormancılık gibi sektörler yetersiz kalmasına rağmen hayvancılığın oldukça gelişmiş düzeyde olduğu belirtilmektedir.

İl genelinde engebeli ve yeşil olanların bol olması bölgede yayla turizminin gelişmesine katkıda bulunmuştur. Bu nedenle Erzurum’da iş fikirleri arayan kişilerin yayla turizmine yönelik faaliyetlerde bulunmaları tavsiye edilmektedir. Bölgede bu tarz alanların yaygın olması iş kurmak isteyen kişiler için avantaj sağlamaktadır. Böylelikle kendi işinin patronu olmak hayal olmaktan öteye geçebilmektedir.

Bu konu aşağıdaki aramalarınıza cevap bulmanıza yardımcı olmuştur umarız..

  • ne iş yapabilirim 2018
  • iş kurmak istiyorum ne iş yapabilirim
  • küçük sermayeyle ne iş yapılır
  • kendi işimi kurmak istiyorum ne iş yapabilirim
  • ne iş yapabilirim 2017
  • basit iş fikirleri
  • bu zamanda ne iş yapmalı
  • iş fikirleri 2018
▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Sizden Gelen Yorumlar
@Burak -
2018-05-01 20:09:36

Soğuk ve ulaşım konusunda sıkıntılı bir şehir olduğu için sanayi yatırımlarında pek tercih edilmiyor. Daha çok Erzurum hayvancılık alanında tercih ediliyor.

@Zuhal -
2018-03-08 23:20:48

Alternatif öneriler var mı diyerek sitenize geldim. Buradaki birçok iş önerilerini yerine getirerek güzel paralar kazandık. benden de bir öneri var. Kışın bizim Erzuruma çok turist geliyor. Çoğu yeterince kışlık almadığından üşüyor. El yapımı bere, atkı, eldiven örerek satarak da güzel paralar kazanabilirsiniz.

@Cengiz -
2018-03-06 20:07:26

Erzurum için kışları kış sporları açısından yogun geçiyor . Ayrıca okul dönemlerinde üniversite öğrenci nüfusuda çoğalıyor .Kar mevsiminde kayak merkezinde eğer bir yeriniz var ise ekipman kiralamasından kazanç sağlayabilirsiniz. Öğrecilere yönelebilir ve onların ihtiyaclarına göre satış yapabilirsiniz. Eğer Erzurumdan ayrılamıyor iseniz bunlar sizin için ideal olabilir.

Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.