menü resmi

İş Fikirleri Elazığ

Elazığ’da Yapılacak İş Fikirleri

Tahmin edileceği üzere bazı bölgeler tarımsal faaliyetleri ile ön plana çıkarken bazılarının ise sanayi ve ticaret bakımından ön planda olduğu buna bağlı olarak iş fırsatları çeşitliliğinin değiştiği görülmektedir. Bundan dolayı iş fikirleri araştırması yaparken ilgili il genelinde hâkim olan ekonomik faaliyetlerin gözden geçirilmesi ve buna paralel olarak karar verilmesi tavsiye edilmektedir. Bu sayede en doğru karar verilerek en karlı işe sahip olunabilmektedir.

Elazığ ili bakımından bakıldığında il içerisinde tarım, sanayi, ticaret, hayvancılık ve madencilik gibi iş alanlarının bulunduğu görülmektedir. Ancak bu alanlar içerisinde kimileri ileri düzeyde gelişmiş iken kimi alanın ise ülke genelinin gerisinde kaldığı görülmektedir. Bundan dolayı Elazığ’da yapılacak iş fikirleri arayan kişilerin iyi bir bölge analizi yapmaları önerilmektedir.

Elazığ’da Ev Hanımları İçin İş Fikirleri

Ülke geneline bakıldığında ev hanımları da evden kendilerine uygun işler yaparak aile bütçesine katkıda bulunmak istemektedirler. Elazığ için bakıldığında da burada pek çok ev hanımının evde iş fırsatlarından yararlandığı görülmektedir. Evde yapılabilecek işlere bakıldığında ise bu işlerin oldukça çeşitli olduğu görülmektedir. Ev hanımları bu işlerden kendilerine en uygun olanı seçerek karar verebilmektedir.

elazığ iş fikirleri

Evde yapılacak iş fırsatları incelendiğinde dikiş dikmek, tesbih dizmek, örgü yapmak, kına süsü hazırlamak, nikâh şekeri yapmak gibi birbirinden farklı birçok iş seçeneği bulunmaktadır. Ev hanımları bu seçeneklerden kendilerine en uygun olanı tercih ederek kazanç elde edebilirler.

Elazığ İçin İş Fikirleri

Elazığ ekonomisinin temeli tarım ve ticarete dayanmaktadır. Ancak il içerisine Keban barajının yapılması sonrasında tarımsal alanların azalması tarımsal faaliyetleri olumsuz yönde etkilemiş ve bu alandaki insanların sanayi sektörüne kaymalarına neden olmuştur.

Bundan dolayı ilde sanayi de gelişme göstermiştir. Dolayısıyla Edirne için iş fikirleri arayan kişilerin sanayiye yönelik alanlara yönelmeleri tavsiye edilmektedir. Ülkemizin en büyük hidroelektrik santralinin Elazığ içinde yer alması bölgeye istihdam bakımından avantaj sağlamaktadır. Bu santral pek çok kişinin iş sahibi olmasına imkân oluşturmaktadır.

Bunun yanı sıra Elazığ ilinin konum itibariyle maden bakımından zengin olması da yeni iş fikirleri arayan kişiler için alternatif oluşturmaktadır.

Bu konu aşağıdaki aramalarınıza cevap bulmanıza yardımcı olmuştur umarız..

  • ne iş yapabilirim 2018
  • iş kurmak istiyorum ne iş yapabilirim
  • kendi işimi kurmak istiyorum ne iş yapabilirim
  • küçük ilçelerde iş fikirleri
  • iş fikirleri 2018
  • küçük sermayeyle ne iş yapılır
  • ne iş yapabilirim 2017
  • sermayesiz ne iş yapabilirim
▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Sizden Gelen Yorumlar
@Nilüfer Karakaya -
2018-11-10 00:39:55

Nurten hanım meşgul olduğunuz işleri tedarikçi olarak toptancılara mı pazarlıyorsunuz.bu işleri yapmak istiyorum ama toptan alıcı bulamadım ben.Toptan satışını bulup atölye açabiliriz.Bu konuda görüşmek isterim . Nilüfer Karakaya

@Yağız -
2018-05-01 20:28:55

Çalışma Bakanlığının destekleriyle birlikte verdiği krediler sayesinde elazığda birçok küçük atölye kurulup zaman içinde büyümüştür. Devletin kosgep desteği ile size bir atölye kurabilirsiniz.

@Nurten -
2018-04-03 12:57:24

Tesbih diziyor, örgü yapıyor, bunları sosyal medya üzerinden satarak ufak miktarlarda para kazanıyorum. Bu konuda ev hanımlarına gerçekten güzel seçenekler sunulmakta.

Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.