menü resmi

İş Fikirleri Burdur

Burdur’da Yapılacak İş Fikirleri

Burdur’un ekonomisi tarıma dayanmaktadır. Tahıl üretiminde verimlilik söz konusudur. Tarımcılık  ile faaliyette bulunmak hem organik üretimi yaymak hem de bu yönde faaliyet göstermek önemli adım halini alabilir.

Gül Yağı İş Fikri

Türkiye’nin gül yağı üretiminin %85 i Isparta da yapılırken %15 i ise Burdur’dan elde edilir. Tarım ile uğraşan bir kişi gül dikti diyelim işte o yöne doğru yoğunlaştığı zaman, bir zaman sonra da ürettiği gülleri hem yurt içi hem yurt dışına satabilir. Aynı zamanda gül üreten üretici gül yağı yapmak için fabrika kurup bu yöne doğru eğilimini artırabilir.

Hem ham maddeyi kendi üretip hem de gül yağını yaparsa kişi hem keyifli hem de parasını kazanabileceği bir işi seçmiş olur. Gül yağı her yerde kullanılan üründür.

burdur iş fikirleri

Her şeyin hormonlu olduğu bir dünyada doğal üretim yapan insanlar karlarına kar katmaktadır. Her türlü hastalığın başkahramanı olan hormonlu ürünlerden uzak kaldıkça hastalık oranı azalacaktır. Gülden üretilen reçelde ayrı bir fabrika kurulmasını sağlayabilir. Türk halkının o meşhur kahvaltısında olmazsa olmazlar arasında reçel vardır. Kişinin kendi ürettiği güller ile oluşturduğu organik reçeller alıcısını çok çabuk bulacaktır.

Üzüm Üretimi İş Fikri

Üzüm bağları oldukça yaygındır. Asmaların yaprakları ve üzümü için ayrı ayrı üretim yapmak mümkündür. Senede belli zamanlarda satılan üzüm yaprakları için konserve üretimi yapılıp satılabilir. Aynı zamanda olgunlaşıp hasat edilecek olan üzümü de satabilirsiniz. Üzümden üretilen pekmez de doğal şifa kaynağıdır. Pekmez her türlü hastalığa birebirdir. Sabah kahvaltılarının vazgeçilmezleri arasında yerini alan üzüm pekmezinin doğalını herkes alacaktır.

Balıkçılık Ve Diğer İş Fikirleri

Balıkçılık sektörüne el atmakta mümkündür. Tutulan balıklar soğuk hava depolarının sayesinde ilk günkü gibi tazeliğini korumaktadır. Kışın daha çok olan balık yazın işin durması anlamına gelmez. Soğuk hava depoları sizin her türlü imdadınıza yetişecektir. Aynı zamanda meyvecilik yapmanız da uygundur.

Üretilen meyveler  yazında kışında tezgâhlarda yerini alır. Bu durumda hem üretici hem de tüketici karlı çıkar. Dünya çapında da üretici ve tüketici her türlü kardadır. Üreticiler ürettikleri ürünlerin bozulma ihtimali olmadan istedikleri ürünü yetiştirebilir. Burdur’da Yapılacak İş Fikirleri tabi ki bunlarla sınırlı değildir.

Devamını Okumak için TIKLAYINIZ
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Sizden Gelen Yorumlar
@Yakup -
2018-05-01 20:08:42

Gül yağı üretiminde fazla büyük olmasa da Burdur şehrinin de payı bulunmaktadır. Ayrıca şehirde üzüm alanında oldukça fazla iş yapılmaktadır.

@burak -
2018-03-08 23:18:50

günde 8 saat mesaisi olan birisiyim. Aldığım para maalesef ki ne yaptysam bana yetmiyor. Balık tutma fikriniz gerçekten güzel ve denenebilecek alanlar arasında yer almakta. Biraz dinlensem gece de balık tutmaya gidebilirim.

Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.