menü resmi

İş Fikirleri Batman

Batman’da Yapılacak İş Fikirleri

Batman ili Kuzey Mezopotamya’da yer alan ve bu sebeple zengin bir tarihe sahip olan bir ildir. Bu ilde ikamet ediyorsanız özellikle iş olanakları olarak da çok çeşitli bir bölgedir. Batman ilinde turizm olgusunun geliştirilmesi için çevre ilçelere geziler ve turlar düzenlenmektedir.

Batman’da Turizm

Batman ilinde ikamet ediyorsanız ve yıllardır bu ile özgü kültürel değerleri, bu kültürel mirasların bulunduğu yerleri, tarihi geçmişini biliyorsanız bu ilde turistik geziler düzenleyebilirsiniz.
Bu ilde yapılacak en iyi iş fikirlerinden birisi olan Batman ili turistik rehberlik iş fikri, size hem bu ilin değerini yansıtmanız için bir fırsat hem de sizi tatmin edecek derecede kazanç sağlayacağınız bir iştir.

batman iş fikirleri

Bu iş ile gezi rehberlik defterleri bastırarak rehberliğini yapacağınız bölgenin tanıtımını en güzel şekilde yapabilirsiniz. Bu şekilde bir iş fikri ile sizlere hem gezerek hem de para kazancı sağlayarak keyifli bir iş sahibi olabilirsiniz.

Batman ilinde ulaşım olarak da kara yolu, hava yolu ve demir yolu seçenekleri bulunmaktadır. Başka illerden gelip bu ili turistik gezilerine atılmak isteyen insanlar için de çok çeşitli imkanlar bulunmaktadır. Özellikle uzak illerden gelenler için hava yolu imkânı çok büyük bir avantajdır.

Batman İlinde Petrol Çıkarımı

Batman ilinde bilinen bilgilere göre son 67 yılda petrol çıkarımı hızla artmaktadır. Ve halen petrol yatakları bulunan yeni bölgeler keşfedilmektedir. Eğer bu ilde yaşıyorsanız ve arazi sahibi iseniz bu arazilerin bulunduğu bölgelerden arazi yatakları geçiyorsa sizler de Batman ili iş olanakları olarak faydalanabilirsiniz.

Bu güneydoğu bölgesinde bulunan hem turistik hem de petrol kaynağı olan ilde, ciddi petrol damarları bulunmaktadır. Özellikle Gerzan Çayı kıyısında ikamet ediyorsanız bu bölge için sondaj çalışmalarında 3 bin metre öncesine kadar petrol çıkartıldığı haberleri duyulmaktadır.

Sizlere ciddi yatırım imkânı sağlayacak olan bu iş fikri son derece karlı bir yatırım olacaktır. Yatırım gücünüz yüksek ise bu iş fikrini değerlendirmeniz sizlerin yararına olacaktır.

Petrol rafinerisi kuracak gücünüz yok ise hali hazırda kurulmuş olan Batman ilindeki rafinerilerde çalışma imkanlarına da sahip olabilirsiniz. Bu işi yapan yatırımcıların genç ve yenilikçi fikir sahibi olan insanlara da ihtiyaçları bulunmaktadır.

Bu konu aşağıdaki aramalarınıza cevap bulmanıza yardımcı olmuştur umarız..

  • sermayesiz iş fikirleri
  • iş kurma fikirleri
  • basit iş fikirleri
  • kurnaz iş fikirleri
  • küçük ilçelerde iş fikirleri
  • karlı iş fikirleri
  • malatyada ne iş kurabilirim
  • ne iş yapabilirim
▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Sizden Gelen Yorumlar
@Sedat -
2018-05-01 20:13:23

Kültürel tarihi ile Batman bölgedeki turizmin önemli noktalarından biri olarak sayılmaktadır. Turizm konusunda bu bölgeye yatırım yapmayı düşünüyorsanız aklınızda soru işareti kalmasın turizm için ideal bir şehir.

Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.