menü resmi

İş Fikirleri Adıyaman

Adıyaman’da Yapılacak İş Fikirleri

Adıyaman, kültür, sanayi, ulaşım, iletişim ve hizmet alanlarında hızla gelişen bir ilimiz olduğundan Adıyaman’da yapılacak iş fikirleri de bulunmakta. Özellikle kültürel miraslarıyla bilinen ilde yatırım yapılabilecek veya çalışacak bir çok alan bulunmakta.

Bu ilde bir iş yapmak itiyorsanız ilin sosyal konumunu iyi gözlemlemelisiniz. Para kazanmak bir kitle üzerine oynanan bir oyun olduğundan bir işe girmeden önce bu ilde insanlar hangi hareketleri hoş karşılıyor, hangilerini karşılamıyor, nasıl eğleniyor, en çok nerelere gidip nelerle para harcıyor, nelerin yoksunluğunu çekiyor gibi sorulara cevap bulmalısınız.

adıyaman iş fikirleri

İş Fİkir Önerileri

Tarım

Adıyaman civarında en çok yapılan iş tarım alanındadır. Tarım ve hayvancılıkla geçinilen bu ilde eğer şahsınıza ait bir arazınız varsa Adıyaman’ın verimli topraklarından yararlanmaya başlayabilirsiniz. Üstelik bu topraklarda yetiştirilebilecek ürünler çok çeşitli olduğundan her mevsimde tarlanızı ekip biçmeye devam etme şansınız var.

Adıyaman üzüm bağlarıyla ünlüdür. Siz de üzüm yetiştiriciliğine yatırım yaparak semtteki hallere üzüm satabilir, şarap üreticiliği yaparak ülke genelinde markalaşabilirsiniz. Aynı şekilde tarım aletleri de üretebilirsiniz. Tarım işçisi olarak çalışan işçilerin aylık gelirleri 1400-2800 TL arasında değişiklik gösteriyor.

Hanımlar İçin Ek Gelir

Adıyaman’da yaşayan hemen hemen bütün kadınlar Adıyaman’a özgü pekmez ve pestilin nasıl yapıldığını bilir. Batı illerinde her şeyin katkılısını tüketmek sorunda kalan halk için evde yaptığınız pekmez ve pestili köylü pazarlarında satabilir, pekmez ve pestil satan firmalarla anlaşıp belirli periyotlarla onlar için ev yapımı üretim sağlayabilir, internet üzerinden yurt genelinde doğal pekmez ve pestil satışı yapabilirsiniz.

Bu iş fikri ek gelir sağlamak amacıyla yapılabildiği gibi, işlerinizin yoğunluğuna göre alana daha fazla yatırım yaparak markalaşabilir veya sadece bu iş üzerinden bütün gelirinizi sağlayabilirsiniz.

Turizm

Adıyaman’da büyük ölçüde gerçekleşen turizm faaliyetleri de size iyi iş imkanları sunabilir. Bilindiği üzre Adıyaman’da halk arasında dünyanın 8. harikası sıfatıyla anılan ve UNESCO tarafından korunan Nemrut Dağı bulunmaktadır.

Her yıl binlerce turist ağırlayan nemrut dağında Kral I. Anticeos dönemine ait bir çok anıt mezar, dev kral, tanrı, kartal ve aslan heykelleri bulunmakta. Şehrin kütür mirasları Nemrut Dağı ile kalmıyor. Aynı zamanda Pirin Ören Yeri ve Palanlı Mağarası da bu şehirde bulunuyor.

Elinizde bir miktar para varsa turizm girişimciliğine yatırabilir veya halihazırda mevcut olan tur şirketlerinde personel olabilir, veya yabancı dil ve bilgi birikiminiz yeterli düzeydeyse turist rehberliği yapabilirsiniz.

Bu konu aşağıdaki aramalarınıza cevap bulmanıza yardımcı olmuştur umarız..

  • adıyamanda iş kurmak istiyorum
  • adıyaman da yapılacak işler
  • adıyaman iş ilanları
  • küçük ilçelerde iş fikirleri
  • küçük yerde ne iş yapılır
  • basit iş fikirleri
  • kurnaz iş fikirleri
  • trend iş fikirleri
▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Sizden Gelen Yorumlar
@Selma -
2018-03-08 23:15:05

Aile içerisinde 3 kişilik ek iş yapacak ekibimiz var. hanımlara özel ek iş alanınızda yer alan stratejileri uygulayarak gelir etmeye çalışacağız. Eğer şirket yada iletişime geçebileceğimiz bir yer olsa idi çok güzel olurdu.

Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.