menü resmi

İphone Telefon Çalan Hırsızlara Kötü Haber !

iphone hırsızBugüne kadarki en iyi hırsızdan korunma yöntemlerden biri iPhone’a geliyor. iPhone telefon hırsızlığına son noktayı koyacak bir yeniliği müşterilerine sunmaya hazırlanıyor.

Binlerce lira verip satın aldığımız cep telefonlarının çalınması en büyük korkularımızdandır. Üreticiler de kullanıcıların daha güvenli hissetmeleri için bir çok yeni teknoloji hazırlıyorlar. Şifrelemek, telefonun yerini bulmak, uzaktan telefona format atmak gibi teknolojilerden sonra, şimdi de doğrudan hırsızları hedef alan güvenlik sistemi geliyor.

Apple” ın hazırladığı anti-hırsızlık güvenlik sistemi bir patent isteği ile ortaya çıktı. “Apple” ın tescil ettiği patent, iPhone’un hırsızın parmak izini aldığı ve fotoğrafını çektiği bir sistemi sunuyor.

iPhone’u çalan bir şahıs her olasılıkta Touch ID yi kullanıyordur. Eğer iPhone’un çalındığı konusunda “Apple” a haber gönderilerse“, Touch ID aracılığıyla hırsızın parmak izini almak mümkün olacak. Bir diğer nokta ise önce kameradan hırsızın fotoğrafının çekilecek olmasıdır.

Oldukça başarılı görünen bu yöntemlerin, kullanılacağı zamanlarda bir takım sorun yaratabileceğini düşünüyoruz. Kötü bilgiler, “Apple” ın kendisini hukuki bir ortamda bir tartışmanın ortasında bulmasına neden olabilir. Tabii ki, şirketin şu veya bu sebeple birçok tartışmaya gireceği de kaçınılmaz.

Patentli sistemin ne zaman kullanıma verileceği henüz bilinmiyor.

Devamını Okumak için TIKLAYINIZ
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.