iPhone Müzik, Fotoğraf, Video Atma

itunes müzik atma

iPhone müzik atma işlemini birçok kullanıcı bilmiyor veya yanlış bir işlem gerçekleştirdiği için sonuca ulaşamıyor. Bu anlatımım da detaylı bir şekilde nasıl yapacağınızı göstereceğim. Android cihazlar da bu işlem çok basit. Sürükle-Bırak işlemiyle dilediğiniz müziği, fotoğrafı veya video’yu telefonunuza aktarabiliyorsunuz. Ama apple’da biraz farklı bu aktarım işlemi. Lafı fazla uzatmadan anlatıma geçmek istiyorum. Bilmeyen kişiler için yararlı olur umarım.

Bu işlem için bize Apple’ın kendi aktarım, veri yedekleme, veri yükleme gibi işlemler için sunduğu iTunes programı gerekiyor. Bu programı elde etmek için BURAYA tıklayarak indirelim. Ardından program indikten sonra bilgisayarımıza kuralım. Kurulumu gayet basittir anlatma gereği duymuyorum bu yüzden. Yine de internetten araştırarak kurulumu yapabilirsiniz. Şimdi itunes müzik atma işlemini uygulamaya başlayabiliriz.

iPhone Müzik Atma

Program açıldıktan sonra telefonunuzu kablo vasıtası ile bilgisayarınıza bağlayın. Ardından program üzerinde “Parçalar” sayfasına tıklayın. Telefonunuza atmak istediğiniz müzik, resim, video gibi dosyaları sürükleyerek bu sayfaya atın. 

iphone müzik atma 1

İstediğimiz dosyaları iTunes programının veritabanına gönderdik. Şimdi yapmamız gereken 1-2 işlem daha var. Sağ üst bölümde kırmızı ile işaretlediğim bölümde cihazımızın ismi yazan bir kutucuk görünmesi gerekiyor. O kutucuğa tıklıyoruz.

iphone müzik atma 3

Açılacak olan sayfada telefonumuza ait bilgiler yer almaktadır. Bu bilgiler ile bir işimiz olmayacak. Üst menüde bulunan “Müzikler” seçeneğine tıklayalım. 

iphone müzik atma 4

Yukarıda ki adımları uyguladıktan sonra son olarak “Müzikler” sayfasının sağ alt kısmında bulunan “Eşzamanla” butonuna tıklayalım. Şimdi istediğimiz müzik, video veya fotoğraflar cihazınıza aktarılacaktır. Eşzamanlama bittikten sonra programı kapatıp telefonunuzu bilgisayardan çıkarabilirsiniz. Bu işlemlemleri ipad müzik atma ve ipod müzik atma içinde aynı şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Hadi şimdiden kolay gelsin bol bol müzük atmalar ve dinlemeler 🙂



1 Yorum
@Berk - 2018-03-26 09:23:18

Anlatım sanırım iTunnes'in eski sürümü üzerinden yapılmış. Ama temel mantık aynı olsa da saatlerdir yapamadığım şeyleri yapmamı sağladı.



www.gencturkhaber.com - ANASAYFA

Anlatım sanırım iTunnes'in eski sürümü üzerinden yapılmış. Ama temel mantık aynı olsa da saatlerdir yapamadığım şeyleri yapmamı sağladı.